GeriGündem Eski ile yeniyi birleştiren yer: Ottomania
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eski ile yeniyi birleştiren yer: Ottomania

Dört kadının açtığı ev dekorasyonu ve eşyaları mağazası Ottomania, eski ve yeniyi birarada sunuyor. Cemiyet hayatının önde gelen isimleri arasında yer alan dört başarılı kadın, biraraya gelerek kendilerine ortak bir iş kurma kararı almış. Bingül Göçmen, Sara Rodrik, İpek Demren ve Zeynep Bilgin'den oluşan dörtlü ‘‘Forum Dekorasyon ve Tic. A.Ş.’’yi kurarak Nişantaşı'nda Ottomania adını verdikleri bir mağaza açtılar.

Nişantaşı'nda Mim Kemal Öke Caddesi üzerindeki mağaza geçen perşembe törenle açıldı. Oldukça şık döşenen, birbirinden ilginç ve kaliteli ürünlerin bulunduğu mağazada dekorasyon üzerine ilginç ürünler yer alıyor.

Ottomania'nın önemli bir özelliği klasik ve antika eşyaların yanı sıra evlerini modern eşyalarla dekore etmek isteyenler için de seçenekler sunması. Dünyaca ünlü markalardan Les Bras De Morphee'den yün örtüler, Flamant'tan ev aksesuvarları, Catherine Memmi'den masa ve koltuklar, Esteban'dan oda kokuları, Shades of India'dan masa örtüleri, Carrara'dan havlular Ottomania'da meraklılarını bekliyor.

Mağazanın en önemli bölümü ise Osmanlı'dan gelen kültürden yansıyan desenlerle hazırlanan ve Bursa'da özel olarak dokunan kumaşlar. Desenleri en iyi şekilde gösterdiği için hepsi kadife kumaş üzerine dokunmuş.

Dört ortak, bu kumaşları gelecekte yurtdışına ihraç etmek için çalışmalara şimdiden başlamış. Ottomania'da isteyenlere ayrıca ev dekorasyonu konusunda da hizmet veriliyor.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False