GeriGündem Eski Bakan Fikret Ünlü hayatını kaybetti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eski Bakan Fikret Ünlü hayatını kaybetti

Eski Bakan Fikret Ünlü hayatını kaybetti

ESKİ devlet bakanlarından Fikret Ünlü, bu sabah hayatını kaybetti. Ünlü, bir süredir prostat kanseri nedeniyle tedavi görüyordu.

Fikret Ünlü için 21 Şubat Perşembe günü TBMM’de tören düzenlenecek. Ünlü’nün cenazesi daha sonra doğum yeri Ermenek’e gönderilecek. Ünlü, 22 Şubat Cuma günü, vasiyeti üzerine Baluksan Köyü’nde toprağa verilecek. 

BAKAN KASAPOĞLU'NDAN TAZİYE

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, vefat eden Gençlik ve Spordan Sorumlu eski Devlet Bakanı Fikret Ünlü için taziye mesajı yayımladı.
Bakan Kasapoğlu taziye mesajında şu ifadelere yer verdi;

"56'ncı ve 57'inci Hükümetlerde Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı yapmış, 1978-1979 yıllarında Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü görevinde bulunmuş olan Sayın Fikret Ünlü'nün vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyorum. Merhum Fikret Ünlü'ye Allah'tan rahmet; ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum."

TFF'DEN TAZİYE MESAJI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Eski Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü'nün vefatı nedeniyle taziye mesajı yayımladı.

Federasyonun internet sitesinde yer alan mesajda, "Spordan Sorumlu Eski Devlet Bakanı Fikret Ünlü'nün vefat ettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum Fikret Ünlü'ye Allah'tan rahmet, ailesi, sevenleri ve spor camiasına başsağlığı dileriz." ifadeleri yer aldı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Uzun yıllar boyunca sosyal demokrasinin Türkiye'de yerleşmesi için mücadele etmiş, değerli siyasetçi ve eski bakanımız Fikret Ünlü'yü kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyim. Merhum Fikret Ünlü'ye Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. "

Zülfü Livaneli: Bütün yakın dostları gibi ben de çok üzgünüm. Müthiş bir aile babası, olağanüstü iyi yürekli bir insan ve hep dürüst kalmış bir siyasetçiydi. Ölümüyle Türkiye çok şey kaybetti. Çok üzgünüm.

Sevinç İnönü: Çok iyi bir dosttu, çok üzgünüm... Dürüst ve çalışkan bir insandı. Çok güler yüzlüydü. Müspet bir kimseydi, pozitif bir enerjisi vardı. Beni Ermenek’e götürmek istiyordu, kısmet olmadı. Memleketine çok bağlıydı. Ermenek’in güzelliklerinden, renklerinden bahsederdi. İnşallah ilk fırsatta Ermenek’e gideceğim. Tüm ailesine baş sağlığı diliyorum.

Ahmet Ayık, Güreş Federasyonu Eski Başkanı: Fevkalade bir insandı, vatanseverdi. Gazete sütunları onu anlatmaya sığmaz… Gençliğimizde çok seyahatlerimiz oldu. İyi bir dost, iyi bir sporcu ve çok iyi bir devlet insanıydı.

FİKRET ÜNLÜ’NÜN ÖZGEÇMİŞİ

1943 yılında Karaman/Ermenek’te doğdu. İvriz İlköğretmen Okulu’nu ve Gazi Eğitim Enstitüsü Beden Eğitimi Bölümü’nü bitirdi. Kayseri ve Konya’da öğretmenlik ve eğitim yöneticiliği, 1978-79 yıllarında Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü ve Bakan Müşavirliği yaptı. 1983 yılında devlet memurluğundan istifa ederek politikaya atıldı. SODEP ve SHP’de Parti Meclisi Üyeliği, Genel Sekreter Yardımcılığı ve Genel Saymanlık yaptı. 1991-95 yılları arasında Başbakan Başdanışmanı olarak çalıştı. 1995, 1999 ve 2002 seçimlerinde Karaman Milletvekili seçildi. 56. ve 57. Hükümetlerde Spordan Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yaptı. Evli ve iki çocuk babasıydı.

Eski Bakan Fikret Ünlü hayatını kaybetti


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (19.02.2019)İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

 

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False