GeriGündem ‘Eşim, vekil olduğumu keşke görebilseydi’
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Eşim, vekil olduğumu keşke görebilseydi’

‘Eşim, vekil olduğumu keşke görebilseydi’
refid:15080059 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Milletvekilleri, kanserle mücadele etmek için kurdukları araştırma komisyonunda acı öykülerini paylaştı.

AK Parti milletvekilleri Osman Coşkun ve Fatoş Gürkan, eski Sağlık Bakanı MHP’li Osman Durmuş, yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi.

AK Parti Yozgat Milletvekili Osman Coşkun, eşini nasıl kaybettiğini şöyle anlattı: “Milletvekili olmadan yaklaşık iki ay önce eşimi kaybettim. Milletvekili olduğumu görmesini çok isterdim. Ölümünden 4 ay önce anlaşıldı ki kansermiş. Kanserde erken tanı çok önemli. Tanı doğru konulsaydı belki eşim yaşayacaktı. Ankara Üniversitesi Cebeci Tıbbi Onkoloji Hastanesi’nde yaklaşık altı ay, yirmi dört saat eşime refakat ettim. İlaçların temininde ciddi sıkıntılar yaşanıyordu. Doktor reçete yazıyor, ‘Bunu bul gel’ diyordu. Eczane para istiyor, para yok. Tanıdık eczane bulup alıyorsunuz.”

‘Babamı kaybettim’

Kanserden babasını kaybeden eski Sağlık Bakanı MHP’li Osman Durmuş da şunları söyledi: “Benim babam Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu’nda (MKE) vardiyalı, gece çalışırdı. Soğuk havalarda haddehaneye sırtını dayardı. Türkiye’de hurdaların içinde radyoaktif maddeler var. Zaten onların ergimesi esnasında radyoaktivite çıkıyor. Bir işçinin ısınmak için sırtını haddehaneye dayamaması gerektiğini öğretmemiz lazım. Babamın omuriliğinde kanser çıktı. Çok nadir görülen bir hadise.”

6 yaşında beyin tümörü

AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan da yeğeninin karşılaştığı hastalığı komisyon üyeleriyle şöyle paylaştı: “Öncelikle yapılması gereken toplumsal bilinçlendirme. Mesela benim yeğenim yaşadı, beyninde tümör vardı, altı yaşında. Çift görme sorunu yaşayınca doktora götürdük. Beyninde tümör olduğu tespit edildi. O zaman ilaçları da Türkiye’de verilmiyordu. Eczacılar Birliği kanalıyla parasını yatırıp yurt dışından getiriyorduk.”

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle