GeriGündem Eşcinsellik ihtimalini artırıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eşcinsellik ihtimalini artırıyor

Eşcinsellik ihtimalini artırıyor
refid:25606290 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Dünyanın önde gelen nöro- biyologlarından Profesör Dick Swaab, “We are our brains” isimli kitabında hamilelik ile ilgili şok iddialarda bulundu. Anne adaylarının hamilelik sırasında sigara, alkol ya da uyuşturucu kullanmasının bebeklerinin eşcinsel ya da biseksül olma olasılığını artırdığını iddia etti.

Amsterdam Üniversitesi’nde görev yapan Profesör Swaab ayrıca hamilelikleri süresince yoğun trafik kirliliğine maruz kalan anne adaylarının bebeklerinin otizme yakalanma riskinin önemli oranda arttığını ve IQ puanının düştüğünü de söyledi. Bulgularını “We are our brains” adlı son kitabında yayınlayan Profesör Swaab, Sunday Times gazetesine konuyla ilgili verdiği röportajda “Beynin gelişimi öylesine hassas bir süreç ki, hamilelik sırasında bir anne adayının yediği doğal olmayan en ufak şey bebeğin beynini değiştirebilir” dedi.

KIZ ÇOCUKLARINDA LEZBİYENLİK GÖRÜLÜYOR

Akademisyen iddialarına kanıt olarak 1939-60 yılları arasında hamilelikleri boyunca sentetik östrojen kullanan kadınlar ve çocukları üzerine yapılan incelemeleri gösterdi ve bu kadınların kız çocukları arasında lezbiyenlik ve biseksüelliğin toplumun geri kalanından çok daha yoğun olduğunun tespit edildiğini belirtti.

ERKEK BEBEKLERDE DE GÖRÜLEBİLİYOR

Swaab “Tüm incelemelerimiz hamilelik sırasında nikotin ya da sentetik hormonlara maruz kalan annelerin kızlarının eşcinsel olma olasılığının arttığını gösteriyor” dedi. Araştırmacı, anne karnındaki fetüsün cinsel eğilimleri belirlenirken bazen annenin kontrolü dışındaki kimyasal tepkimelerin de devreye girdiğini belirterek “Bir çok abisi olan erkek bebeklerin eşcinsel olma olasılığının arttığı bir gerçek. Bunun nedeninin annenin bağışıklık sisteminin önceki hamilelikleri sırasında erkeklik hormonlarına karşı bir savunma mekanizması geliştirmiş olması olduğuna inanıyoruz” dedi.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle