Ertuğrul Kürkçü: Kaos sonsuz özgürlük imkanlarıyla geliyor

Güncelleme Tarihi:

Ertuğrul Kürkçü: Kaos sonsuz özgürlük imkanlarıyla geliyor
Oluşturulma Tarihi: Ocak 16, 2016 23:17

Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eşsözcüsü Ertuğrul Kürkçü, Güneydoğu bölgesinde meydana gelen olayların sadece savaş değil, silahlı biçimlere bürünen bir tartışma olduğunu söyledi.

Haberin Devamı

HDK konferansında kürsüye eşsözcüler Ertuğrul Kürkçü ve Sebahat Tuncel çıktı. Konferansın gelecek hafta yapılacak HDP Kurultayı öncesinde özeleştiri yapmak ve öneriler getirmek amacı taşıdığını kaydeden Kürkçü şöyle konuştu:

YENİ BİR CUMHURİYET

“Türkiye ve bölgemiz büyük bir kaosun, felaketin eşiğindedir. Ama başka bir yerden bakınca, bütün bu kaos sonsuz özgürlük imkânlarıyla birlikte gelmektedir. Eşitsizlik, sömürü ve haksızlık ortadan kalkıncaya kadar çatışma ve savaşlarla bir arada yaşamaya neredeyse mahkûmuz. Türkiye, ya Tayyip Erdoğan ve onun önderliğindeki devletin faşist diktatörlüğü evrilmesinde yol alacak ya da halkların özgürlük mücadelesi, Türkiye Cumhuriyeti’ni özgürlükçü, özyönetimci yeni bir cumhuriyet olarak yeniden kuracak.

Kürtlerin özgürlük mücadelesi Türkiye halklarına özgürlükçü, özyönetimci bir yeni demokrasi teklif etmekte, Türkiye’nin diktatöryal rejimi de, tank ve top atışıyla bu teklifi geri çevirmektedir. Özgürlük mücadelesi, bu tank ve top atışlarına özyönetim savunmasıyla karşılık vermektedir. Ortada sürüp giden sadece bir savaş değil, silahlı biçimlere bürünen bir tartışmadır.”

Haberin Devamı

Ertuğrul Kürkçü: Kaos sonsuz özgürlük imkanlarıyla geliyor

KONGRE SOHBETİ

HALKIN Demokratik Kongresi (HDK) konferansına Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü ile birlikte HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ da katıldı. Demirtaş ve Yüksekdağ’ın sohbet sırasındaki gerginliği dikkat çekti.   

Haberle ilgili daha fazlası: