Erdoğan'dan Esad ailesine sert mesaj

Güncelleme Tarihi:

Erdoğandan Esad ailesine sert mesaj
Oluşturulma Tarihi: Haziran 10, 2011 15:35

Başbakan Tayyip Erdoğan dün gece bir televizyon kanalında katıldığı tartışma programında Suriye’deki gelişmeleri değerlendirerek, “Maalesef Esad ailesi özellikle de Mahir Esad insani davranmıyor” dedi.

Haberin Devamı

“Hem kardeşlerimizi vahşice katlediyorlar sonra utanmadan silahlarıyla fotoğraf çektiriyorlar” diyen Başbakan Erdoğan, bu durumun daha fazla böyle süremeyeceğini dile getirdi.

 

MAHİR ALARMI

 

Üç gün önce Esad'la konuştuğunu belirten Erdoğan, "Görüntüler ortada iken Esad bana farklı şeyler söyledi. Biz Suriye'deki gelişmelere daha fazla sessiz kalamayız. İyi ilişkiler ilelebet süremez" dedi.

 

Erdoğan'ın sözleri seçim sonrasında Suriye konusunda sertleşeceği şeklinde yorumlandı.

 

Haberin Devamı

ESKİ BAKANDAN ZİYARET

Suriye'den kaçarak Yayladağı ve Altınozü'ndeki Kızılayın kurduğu çadırlarda konaklayan sığınmacıları ziyaret eden Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin de komşu ülkedekigelişmelerden rahatsız olduklarını, düzelmesi için gerekli desteği verdiklerini söyledi.

 

Ergin, “Suriye'deki olayların en az hasarla bitmesini dilediklerini” belirterek,“Türkiye olarak sınırımıza, kapımıza dayanmış Suriyelilere her türlü insani yardımı yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Ergin, şunları söyledi:

 

“8,5 yıldır Suriye ile her alanda ilişkilerimiz düzeldi. Hatta uluslararası alanda bile Suriye'nin destekçisi olduk. Suriye, Türk dış politikasında önem verdiğimiz bir ülke. Dileğimiz Suriye'deki bu olayların acilen durması ve olumlu bir şekilde çözümlenmesi.”

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!