Erdoğan: İsrail'le krizi ileri taşımayacağız

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Ocak 17, 2010 17:51

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri ziyareti öncesinde havaalanında açıklamalarda bulundu. Türkiye ile İsrail arasındaki krize değinen Erdoğan, ‘Biz bu olayı daha fazla ileri taşımayı düşünmüyoruz’ diye konuştu. İşte Başbakan’ın açıklamaları:

Haberin Devamı

ERDOĞAN'IN AÇIKLAMASI - WEB TV

 

HAİTİ’YE 1 MİLYON DOLAR

 

Türkiye tüm ülkelerden kabul gören nadir ülkelerden biridir. Bu durumun iyi değerlendirilmesi gerekir diye düşünüyorum. BAE’ye gerçekleştireceğimiz ziyaret sırasında Abu Dabi’deki Enerji Zirvesi’nde bir konuşmam olacak.

 

BAE 2008 yılında körfez ülkeleri arasında en büyük ticaret hacmine ulaştığımız ülke konumuna gelmiştir. Suudi Arabistan’da kral ve veliahdıyla görüşmem olacak. Görüşmede Türkiye ve Suudi Arabistan arasında yeni işbirliği alanları hakkında görüş alışverişinde bulunmayı umut ediyorum.

 

Haiti’de olan deprem vesilesiyle, tabi ki kendilerine başsağlığı mesajımızı ilettik, ekiplerimizi de oraya gönderdik. 1 milyon dolar para, 10 ton ilaç, 200 çadır, 20 ton gıda yardımdan bulunduk. Giden kurtarıcı ekiplerimiz var. Şu ana kadar ölü sayısı tespit edilmiş değil. Oradaki polislerimiz de memlekete getirilecek. Bundan sonra da Haiti’ye yardımlarımızı devam ettireceğiz.

 

Haberin Devamı

KOLTUK KRİZİNİ İLERİ TAŞIMAYI DÜŞÜNMÜYORUZ


Bir koalisyon hükümetinin içindeki sıkıntıyı dile getirmemiz lazım. Ehud Barak koalisyonun ikinci büyük ortağı. Diğeri de bakan yardımcısı ve haddi aştığı ortada. Bugün Ehud Barak’ın burada yaptığı açıklama önemli olandır. Biz de bu olayı daha fazla ileriye taşımayı düşünmüyoruz.

 

Türkiye kendisiyle çok fazla oynanması istemez böyle bir iktidar da iş başındadır.

 

GAZZE KONUSU

İslam Dünyası olarak, halklar değil yönetimler olarak olayı ele alacak olursak, dünya Müslümanlarının beklediği tepkiyi yönetimler ortaya koyamamıştır.

Bu, işin acınacak yanıdır.

 

Haberle ilgili daha fazlası: