Erdoğan, Cumartesi Anneleri ile görüştü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe'deki Çalışma Ofisinde " Cumartesi Anneleri " olarak bilinen ve 1995'ten bu yana her cumartesi Taksim'deki Galatasaray Lisesi önünde kayıp yakınlarının bulunması için oturma eylemi yapan grubu kabul etti.

Haberin Devamı

Saat 17.00 sıralarında ofise gelmesiyle başlayan görüşme 2 saat sürdü. Ailelere İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi Avukatı Abdülbaki Boğa da eşlik etti. Heyette 12 kayıp yakınının oluşturduğu 14 kişi bulunuyor. Ailelere görüşmeyle ilgili bilginin Aralık ayı sonunda Başbakanlık'tan verildiği öğrenildi.


BAŞBAKAN İLE GÖRÜŞENLER


Başbakan Erdoğan'ın kabulüne Abdülbaki Boğa ve Sebla Arcan eşliğinde kayıp Cemil Kırbayır'ın annesi 103 yaşındaki Berfo Kırbayır, kayıp Hayrettin Eren'in yakını Elmas Eren, kayıp Kasım Alpsoy'un yakını Erdoğan Alpsoy, kayıp Abdurrahman Coşkun'un yakını Hediye Coşkun, Rıdvan Karakoç'un yakını Hasan Karakoç, kayıp Hasan Ocak'ın yakını Hüseyin Ocak, Hüseyin Taşkaya'nın yakını Serpil Taşkaya, İsmail Şahin'in yakını Kiraz Şahin, kayıp Nurettin Yedigöl'ün yakını Zeycan Yedigöl, Tolga Ceylan'ın yakını Kadriye Ceylan, Murat Yıldız'ın yakını Hanife Yıldız ve görüşme için Diyarbakır'dan uçak ile gelen kayıp Fehmi Tosun 'un eşi Hanım Tosun toplantıya yarım saat gecikme ile katıldı.

Haberin Devamı

 

 'CUMARTESİ ANNELERİ' GÖRÜŞME ÖNCESİ EYLEMDE

Haberle ilgili daha fazlası: