GeriGündem Erdoğan: AK Parti din eksenli değil
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdoğan: AK Parti din eksenli değil

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Biz herhangi bir partinin devamı değiliz, din eksenli değil insan eksenli bir partiyiz'' dedi.

Erdoğan, AK Parti'nin Adana Uğur Mumcu Meydanı'ndaki mitinginde, ülkenin ekonomik, siyasi alanlarda, temel hak ve özgürlüklerde sıkıntılar yaşadığını söyledi. Bu sıkıntıların kötü yönetilmekten kaynaklandığını savunan Erdoğan, ''İlk seçimde koalisyon hükümetini oluşturan siyasi partiler sandığa gömülecek'' iddiasında bulundu.

Ülkedeki yoksulluğun, yolsuzluklardan kaynaklandığını öne süren Erdoğan, ''Çiftçi, işçi, memur ağlıyor. Çiftçi yaptığı borcun faizini ödeyemeyecek duruma geldi'' dedi.

Erdoğan, AK Parti olarak yolsuzlukların önünü kesmek için yola çıktıklarını, yolsuzluğu kaldırmanın da Türkiye'nin zaferi olacağını söyledi.

TÜRKİYE'Yİ AYAĞA KALDIRMAMIZ LAZIM

Türkiye'nin geçen yıl, yüzde 8.5 oranıyla tarihinde en büyük küçülmeyi yaşadığını anlatan Erdoğan, ''Biz sıradan değil, güçlü bir milletiz. Yeter ki milletin önünü açsınlar. Milletin güvenini kazanmışdürüst yönetime ihtiyaç var'' diye konuştu.

Herhangi bir partinin devamı olmadıklarını savunan Erdoğan, ''Din eksenli değil, insan eksenli bir partiyiz. Bütün dinler insanların mutluluğu, refahı içindir. İslam'ın siyasallaştırılmasına, istismarınakarşı olduğumuz kadar, laikliğin dinselleştirilmesine de karşıyız'' dedi.

Tayyip Erdoğan, ''Biz, Parlamento'da uzlaşmanın markası olacağız. Olduk da... Bize, verdiği sözün arkasında duran yöneticiler lazım. İlkseçimde AK Parti'yi Türkiye'de iktidara getirecek halkı, sıkıntılardanbiz kurtaracağız'' diye konuştu. Erdoğan, miting alanına 23 milletvekiliyle geldi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle