GeriGündem Ercan Saatçi'den Zeyno'ya yunus sürprizi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ercan Saatçi'den Zeyno'ya yunus sürprizi

SANATÇI, besteci ve söz yazarı Ercan Saatçi, kızının doğum gününü yunuslar aracılığıyla kutladı. Kızı Zeyno'yu 8'inci yaş gününde çok sevdiği su parkına getiren Saatçi, Adaland Dolphinpark'ın sevimli yunuslarıyla da bir sürpriz yaptı.

Küçük Zeynep'i üç akıllı yunusun bulunduğu havuza getiren Saatçi, kızıyla birlikte suya girdi. Küçük Zeyno'nun ürktüğünü hisseden yunuslar bir süre baba kızın etrafında daireler çizdi. Havuzun en akıllı ve deneyimli yunusu ‘Ada', Zeynep'in kendisine dokunmasına izin vererek heyecan ve korkusunu yenmesini sağladı. Bir süre sonra ‘Ada' ile kaynaşan minik Zeynep, yunusla yüzdü. Baba kız ile sıkı dostluk kuran sevimli yunus ‘Ada', Zeynep'i doğum günü nedeniyle yanaklarından öptü. Baba Saatçi'yi de öperek kutlayan Ada daha sonra Zeynep'e tüm hünerlerini sergiledi. Zeynep ve Ercan Saatçi ile uzun süre yüzen Ada, baba kızı uğurlarken de yüzgeçlerini sallamayı ihmal etmedi.
Geçen yıl kızının doğum gününde de Adaland'a geldiklerini söyleyen Ercan Saatçi, “Geçen yıl doğum gününde Adaland sürprizini çok beğendi ve mutlu oldu. Bu nedenle bu yıl da Kuşadası'na geldik. Bu yıl yunuslar ile yüzülebileceğini öğrenince daha güzel sürpriz yaptım. Birlikte yunuslarla yüzdük. Arkadaş olduk. Zeyno'mu mutlu görmek beni de çok mutlu ediyor” dedi. Küçük Zeynep de yunuslarla yüzmenin keyfini yaşadığını ve çok mutlu olduğunu söyledi.

Yunusların hayvanlar aleminin en zeki canlılarından olduğu kabul edilir ve arkadaş canlısı genel görünümleri ile oyuncu tavırları, onları insanların gözünde popüler bir yere koyuyor. En sık rastlanan yunus türü olan ve yunus denildiğinde ilk akla gelen canlı, 1970'li yıllarda Türkiye'de de yayınlanan Flipper dizisinin özellikle popülerleştirdiği ve Türkçe'de ‘Şişe burunlu' ya da ‘Afalina’ olarak anılan “Tursiops truncatus” türü olarak biliniyor. Türkiye'de Adaland dahil birçok Yunuspark'ta gösteriler yapan yunus balıkları fiziksel veya zihinsel engelli çocukların gelişmesinde de önemli rol oynuyor. Öğrenme süreçlerini hızlandırıp, çocuğun kendine güvenini artırıp dikkatini toplamasına yardımcı oldukları uzmanlarca belirtiliyor.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False