GeriGündem En küçük parmak izi tarayıcısı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

En küçük parmak izi tarayıcısı

Dünyanın en küçük parmak izi tarayıcısı, İngiltere'de yapılacak uluslararası bir konferansta görücüye çıkıyor. Tırnak büyüklüğündeki tarayıcı bilgisayarlar, kablosuz cihazlar ve el bilgisayarları için üretildi.

www.AuthenTec.com sitesinde yer alan habere göre, EntrePad AES3500 adı verilen tırnak büyüklüğündeki tarayıcı, İngiltere`de 29-30 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek Biometrics 2001 konferansında tanıtılacak.

Küçük ebatları ve düşük enerji tüketimiyle EntrePad AES3500 adlı cihaz, parmak izi düzeyi güvenliğini; dizüstü bilgisayarlar, mobil telefonlar, el bilgisayarları ve diğer mobil elektronik eşyalar gibi geniş bir yelpazeye taşımış olacak. 

Yarı-iletken görüntü elde etme teknolojisi ve patentli TruePrint parmak izi tanıma teknolojisi ile cihaz, derinin okunması zor olan dış kısmından, girinti ve çıkıntıların kaynaklandığı derinliğe kadar bir okuma sistemi ile kir, toz ve buna benzer dış etkenlerden oldukça az etkileniyor.

Yaklaşık 100 iğneli, 2.7 - 3.6 Volt arası enerji tüketimi olan EntrePad AES3500 şimdilik; Windows 98, NT 4.0, 2000, ME ve XP işletim sistemlerini destekliyor, Symbian, CE3.0 ve Palm OS üzerinde ise çalışılıyor.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False