GeriGündem Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'dan polislere 'mukavemet' uyarısı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'dan polislere 'mukavemet' uyarısı

Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'dan polislere 'mukavemet' uyarısı
Abone Olgoogle-news

Kanal D muhabiri Şevval Şirin, haber yaparken iki kadın polis tarafından gözaltına alınıp mukavemet ile suçlanmıştı. Olayın ardından İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, bütün polislere bu konuya yönelik uyarı mesajı gönderdi.

Kanal D Haber Muhabiri Şevval Şirin, Esenyurt'taki okulda taciz iddialarıyla ilgili haberi yaparken kadın polisler tarafından zorla alıkonulmuştu. Yaşanan arbedede iki kadın polis, Şirin'i kollarından tutarak zorla okulun içerisine götürmüştü. Görevli polisler eşliğinde Esenyurt Devlet Hastanesi'ne götürülürken Şirin'in darp edildiği doktor raporunda da ortaya çıkmıştı. Raporda, "Her iki kolda hassasiyet, sıkmakla oluşturulduğu düşünülen kızarıklık, her iki el yüzeyinde tırnak izleri mevcut" olduğu yer almıştı. 

İSTANBUL EMNİYETİ'NDEN POLİSLERE UYARI

Kanal D muhabiri Şevval Şirin'in haksız yere zorla alıkonulması olayından sonra İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, bütün polislere yaşanan olayla ilgili uyarı mesajı gönderdi. Mesajda, 'Emniyet güçleri, bundan böyle tartıştığı her vatandaşa 'mukavemetten işlem yaparız' diyemeyecek. Polise mukavemet olursa elbette gereği yapılacak, ancak bazı olayda keyfi davranılıp konunun tırmandırılıp "Polise mukavemetten" işlem yapıldığı ya da yapılmaya çalışıldığı görülüyor. Personelimiz uygun olamayan adap ile ilk diyaloğa başlayınca, vatandaşta tepki verebiliyor ve konu buradan 'Polise mukavemetten işlem yapmaya gidiyor. Böyle bir şeye müsaade edilemeyecek, bilhassa sokakta vatandaşla bire bir temasta olan önleyici ekipler, Yunuslar ve Gece Kartalları olmak üzere her göreve çıkışta yapılan toplantılarda bu konu ile alakalı ikaz defaatle yapılacak' denildi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle