GeriGündem Emniyet Müdürlüğü'ne saldıran terörist aranıyormuş!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  353
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Emniyet Müdürlüğü'ne saldıran terörist aranıyormuş!

Emniyet Müdürlüğü'ne saldıran terörist aranıyormuş!
refid:28622512 ilişkili resim dosyası

İstanbul polisinin aradığı DHKP-C örgütünün canlı bombalarından Elif Sultan Kalsen, dün el bombaları ve Kaleşnikof ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne saldırdı.

Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü binası giriş kapısına saat 17.50’de gelen kadın terörist, el bombası attı. El bombası patlamayınca terörist, Kaleşnikof ile ateş açtı. Polisin karşılık vermesiyle çıkan çatışmada, terö

Emniyet Müdürlüğüne saldıran terörist aranıyormuş
rist öldürüldü. Teröristin üzerinden Kaleşnikof ile birlikte 2 el bombası ve 1 tabanca çıktı.

2’si polis 3 yaralı

Çatışmada ikisi polis üç kişi yaralandı. Polis memuru İhsan Merde’nin kulağından yaralandığı, polis memuru Tayfun Demirtaş’ın ise alnını kurşun sıyırdığı bildirildi. Çatışma sırasında sol ayak topuğundan yaralanan M.H.G.’nin, İstanbul Üniversitesi’nde gözaltına alınanlara destek için Emniyet’in önüne gelen gruptan olduğu iddia edildi. Silah sesinin ardından Emniyet binasından çok sayıda polis tabancasını çekerek girişe koştu. El bombaları fünyeyle patlatılıp etkisiz hale getirildi.

Emniyet Müdürlüğüne saldıran terörist aranıyormuş Öldürülen teröristin kimliği belirlendi


EMNİYET TEYAKKUZDAYDI

Teröristin Elif Sultan Kalsen (28) olduğu belirlendi. Polis, saldırı sonrası şüpheli 13 kişiyi gözaltına aldı.

Emniyet Müdürlüğüne saldıran terörist aranıyormuş

Emniyete yönelik saldırıda başka isimlerin de olup olmadığının tespiti için bölgedeki kamera görüntüleri incelemeye alındı. Emniyetin olası saldırılara karşı günler öncesinden tüm birimleri uyardığı ve teyakkuzda olmaları talimatı verdiği bildirildi. Saldırının ardından her iki yönde trafiğe kapatılan Vatan Caddesi saat 23.00’te açıldı. Emniyet Müdürlüğü çevresindeki şüpheli paketler bomba olma ihtimaline karşı kontrollü bir şekilde fünyeyle patlatıldı.

Emniyet Müdürlüğüne saldıran terörist aranıyormuş İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne saldırı

Emniyet Müdürlüğüne saldıran terörist aranıyormuş Emniyet'e saldırıda 5 kişi şüphesi

‘Canlı bomba değilim’ demişti

Elif Sultan Kalsen adı ilk olarak, 2012’de DHKP-C’nin canlı bombaları arasında geçti. Adı kamuoyuna yansıyınca kameralar karşısına geçip canlı bomba olmadığını iddia etmişti. 6 Ocak’ta Sultanahmet’te Turizm Şube Müdürlüğü’ne yönelik canlı bomba saldırısını örgüt, Kalsen’in yaptığını açıklamıştı. Ancak saldırganın Diana Ramazanova olduğu anlaşılınca, örgüt bildiriyi geri çekti. Kalsen, ocak sonunda Taksim’de polis noktasına otomatik silahla saldırı düzenledi. Polis, kimsenin yaralanmadığı saldırıdan sonra kaçan Kalsen’in peşindeydi.


Emniyet Müdürlüğüne saldıran terörist aranıyormuş

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle