EKPSS branş sıralaması hakkında ÖSYM'den açıklama! EKPSS branş bazında sıralamalar

Güncelleme Tarihi:

EKPSS branş sıralaması hakkında ÖSYMden açıklama EKPSS branş bazında sıralamalar
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 21, 2022 12:14

EKPSS branş sıralaması ile ilgili ÖSYM tarafından son dakika açıklaması yapıldı. 2022-Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı 24 Nisan tarihinde düzenlendi. Sınava katılan adayların branş bazında sıralamaları yayımlandı. Peki, EKPSS branş sıralaması nereden görüntülenir?

Haberin Devamı

EKPSS branş bazında sıralamalar açıklandı. EKPSS’ye giren adaylar heyecanla branş sıralamalarını bekliyorlardı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada, EKPSS branş bazında sıralamalarının https://ais.osym.gov.tr internet adresinden öğrenilebileceği duyuruldu.

EKPSS BRANŞ SIRALAMASI AÇIKLANDI

2022-Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (2022-EKPSS) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibariyle aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Haberin Devamı

GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

BAKMADAN GEÇME!