GeriGündem Ehliyet yenileme işlemi ne zaman bitiyor? Ehliyet yenilemede son gün ne zaman?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ehliyet yenileme işlemi ne zaman bitiyor? Ehliyet yenilemede son gün ne zaman?

Ehliyet yenileme işlemi ne zaman bitiyor? Ehliyet yenilemede son gün ne zaman?
Abone Olgoogle-news

Ehliyet kartları düzenlenen yeni sisteme göre artık değişim gösteriyor. Bunun içinde belirlenen son tarih eski ehliyet sahibi olan vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki 2020 yılı yeni ehliyete geçmenin son tarihi mi? İşte yeni ehliyet değişim tarihi hakkında detaylar

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden, milyonlarca vatandaşı ilgilendiren ehliyet değiştirme işlemi ile ilgili açıklama yapıldı. Vatandaşların yoğunluktan kaynaklı yaşayabilecekleri mağduriyetlerin önüne geçilmesi amacıyla ehliyet değiştirmeyle ilgili süre değişikliği yapıldı. Peki, ehliyet yenileme ne zaman bitecek?

Ehliyet değiştirmeyle ilgili 2020'nin sonuna kadar verilen sürede değişikliğe gidildi. Gözler şimdi ehliyet yenileme işlemleri için belirlenen son tarihte. İşte, konuya dair merak edilen ayrıntılar...

Eski sürücü belgelerinin değiştirilmesiyle ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Yeni tip sürücü belgeleriyle değiştirilme süresi 31.12.2022 tarihine kadar uzatıldı. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"01.01.2016 tarihinden önce düzenlenmiş olan eski sürücü belgelerinin yeni tip sürücü belgeleri ile değiştirilmesi sürecinde vatandaşlarımızın başvuru yoğunluğundan kaynaklı yaşayabilecekleri mağduriyetlerin önüne geçilmesi amacıyla; Eski sürücü belgelerinin değiştirilme süresi Bakanlığımızca 31.12.2022’ye kadar uzatılmıştır."

EHLİYET YENİLEME İÇİN GEREKLİ BELGELER NELER?

Aşağıda belirtilmiş olan ve ehliyet yenileme için gerekli olan belgeler, ayrıca eski tip sürücü belgesini yenisi ile değiştirmek isteyenler, kimlik bilgilerinde değişim nedeniyle değiştirmek isteyenler, yıpranma nedeniyle değiştirmek isteyenler ve kayıp çalıntı nedeniyle değiştirmek isteyenler için de geçerlidir.

Kimlik Belgesi (Nüfus Cüzdanı - Yeni Kimlik Kartı ya da Pasaport)

Eski sürücü belgeniz (eski ehliyetiniz)

Yeni çıkarılmış Sürücü Sağlık Raporu

Sürücü belgesi

değerli kâğıt ve harç bedeli, vakıf payı makbuzu

2 adet biyometrik fotoğraf

Kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan

Adli Sicil Belgesi (Adliyeden alınacak olup Elektronik ortamda sistemden kontrol edilmektedir.)

Ayrıca Nüfus Müdürlüğünde vereceğiniz parmak izi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle