GeriGündem Efulim ne demek? Efulim nedir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Efulim ne demek? Efulim nedir?

Efulim ne demek? Efulim nedir?
Abone Olgoogle-news

Efulim kelimesi TDK’nın sözlük anlamı üzerinden merak konusu haline geldi. Son dönemlerde farklı cümlelerde de kullanılan bu kelimenin ne anlama geldiği merak ediliyor. Peki Efulim kelimesi nedir ve hangi anlamlarda kullanılır? İşte Efulim kelimesinin anlamı.

Efulim kelimesi aşk ve sevgi anlamına gelmektedir. Daha sıcak ve samimi bir anlam ifade eden bu kelime, ‘sevgilim’, ‘sevdiğim’ anlamında cümleler içerisinde daha çok kullanılır. Kökeni eskiye dayanan bu kelime aşk ve sevgi üzerine farklı anlamlarda değerlendirilebilmektedir.

Efulim Nedir?

Daha çok sevgilim ve sevdiğim anlamı taşıyan Efulim, özellikle şarkılarda ve yöresel dizilerde çok fazla karşımıza çıkıyor. Buna bağlı olarak günlük yaşamın içerisinde de pek çok insan bu kelimeyi kullanmaya başladı.

Efulim Kelimesini Cümlede Kullanmak

Son dönemlerin popüler kelimeleri arasında yer alan Efulim, birçok insan tarafından ilgi görmekte ve kullanılmaktadır. Peki, Efulim kelimesi cümlede nasıl kullanılabilir? Gelin şimdi bunu bazı cümlelerde örneklendirelim.

 ‘’Seni her şeyden çok seviyorum Efulim’’

‘’ Eğer seni bana vermezlerse dağlara kaçarız Efulim’’

Bu gibi farklı anlamlar eşiğinde Efulim kelimesini cümle içerisinde kullanabilirsiniz.

Efulim Ne Demek?

Daha çok Karadeniz kültürüne ait olan bir kelime olarak Efulim, özellikle yörenin şarkılarında yoğun olarak kullanılmaktadır. Ülke çapında önemli Karadenizli sanatçılar, Efulim kelimesini aşk şarkılarında kullanır. Özellikle Doğu Karadeniz'de sevgilim ve sevdiğim anlamı taşıyan Efulim kelimesini bu anlamı ile beraber cümlede kullanabilirsiniz.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle