GeriGündem e YDS sonuç sorgulama ekranı: e-YDS 2020/12 İngilizce sınav sonuçlarını ÖSYM açıkladı!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

e YDS sonuç sorgulama ekranı: e-YDS 2020/12 İngilizce sınav sonuçlarını ÖSYM açıkladı!

e YDS sonuç sorgulama ekranı: e-YDS 2020/12 İngilizce sınav sonuçlarını ÖSYM açıkladı!
Abone Olgoogle-news

e YDS sınav sonuçları ÖSYM'nin yaptığı son dakika açıklamanın ardından erişime açıldı. 14 Kasım 2020 tarihinde uygulanan e YDS 2020/12 İngilizce sınav değerlendirme sonuçları ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr/ ekranı üzerinden duyuruldu. Sınava katılım sağlayan adaylar sonuçlarını, T.C. Kimlik Numarası ve aday şifresi ile öğrenebilecekler. İşte, ÖSYM e-YDS sorgulama ekranı ve sınav sonuçlarıyla ilgili ayrıntılar.

14 Kasım 2020 tarihinde gerçekleşen 2020-Elektronik Yabancı Dil Sınavının (e-YDS 2020/12 İngilizce) değerlendirme sonuçları ÖSYM'nin internet sitesinden açıklandı. Sınav sonuçları, saat 18.10'da ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden duyuruldu.

E YDS SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI

DEĞERLENDİRME

Değerlendirme sırasında yalnız doğru cevaplar dikkate alınır, yanlış cevaplar dikkate alınmaz. Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılır.

Adayların doğru cevap sayıları toplanarak 100 üzerinden e-YDS puanları hesaplanır. Deneme sorular, değerlendirme işlemine dâhil edilmez.

SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

Adaylara sonuç belgesi gönderilmez. Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenebilirler. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri/duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.

İlgili kamu kurum ve kuruluşlarının adaylara ait sonuç bilgilerini, ÖSYM’den edinecekleri kurum şifreleri ile internet üzerinden ftp yoluyla almaları sağlanır.
ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez ancak, bu durumdaki adaylar (T.C. Kimlik Numarası veya Y.U. Numarası değişen adaylar), yeni kimlik numaraları ile ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi ve ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi üzerinden daha önce edinmiş oldukları sınav/yerleştirme sonuçlarına ulaşabilirler.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle