DYP ve ANAP birleşti

Güncelleme Tarihi:

DYP ve ANAP birleşti
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 06, 2007 11:13

DYP ve ANAP birleşti.DYP ile ANAVATAN'nın “Demokrat Parti” adı altında birleşmesine ilişkin protokol açıklandı.

Haberin Devamı

ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu, DYP ilepartisinin birleşmesinin büyük bir kazanç olduğunu belirterek,“Yaptığımız iş, hiç şüphesiz vatan hizmetidir” dedi.

ANAVATAN ve DYP'nin, “Demokrat Parti” adı altında birleşmesine ilişkinprotokol Ankara'da düzenlenen toplantıyla açıklandı.

Protokolün okunmasının ardından kürsüye çıkan ANAVATAN Genel BaşkanıErkan Mumcu ve DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, protokolü alkışlar ve“Türkiye sizinle gurur duyuyor” arasında imzaladılar.

DYP ve ANAP birleşti

Mumcu, daha sonra yaptığı konuşmada, birleşmenin “ülke için hayırlıolmasını” dilediğini belirterek, “Her iki parti kadar onlardan da dahafazla ülkemizin geleceği, çocuklarımız için hayırlı olmasını diliyoruz”dedi.

Haberin Devamı

İki partinin, çok partili demokratik hayata geçişten bugüne kadar birhizmet, vatana sadakat felsefesinin özünü oluşturan Demokrat Partigeleneğinde, bir ana çatıda buluşmalarının büyük bir kazanç olduğunukaydeden Mumcu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu kazancın ne anlamı geldiği, bugün değil ama önümüzdeki aylar,yıllar, on yıllar, inşallah yüzyıllar içinde çok daha iyianlaşılacaktır. Milletimize 'hayırlı olsun' dileklerimi tekrar ediyorum.Bu sürecin tamamlanmasında emeği geçecek olan her iki siyasi partininbütün mensuplarına, üyelerine, gönüldaşlarına, delegelerine, partiyöneticilerini içtenlikle teşekkürlerimi sunuyorum. Bu, hiç şüphesiz birvatan hizmetidir. Yaptığımız iş hiç şüphesiz bir vatan hizmetidir.Çıktığımız yolun bir vatan borcu ödemek yolculuğu olduğuna inancımı birkez daha milletimle paylaşmak istiyorum.”

Mehmet Ağar ise şunları söyledi: Bugün güzel bir gün... Türk siyaseti 1980 sonrasındaki tıkanmış olan yollarını açıyor. Siyasette milletin istediği istikamette ilerliyor. 60 yıl evvel milletin iradesini ortaya koyan parti ortaya çıkıyor. Kendilerini rejim muhafızı, milleti hizaya sokanlar şimdi de belirmiştir.

Türkiye ekonomisini ipotek altına alan bu zihniyetten kurtulmak gerekir. Türkiye'yi bu sıkışıklığa sokon zihniyeti yıkmak için iki kardeş parti olarak bir araya geldik. Bugün oturmuş iki geleneğin temsilcisi olarak irademizi ortaya koyduk. Hayırlı ve uğurlu günler yakındır. Herşey hukuk içinde olacaktır. Umarız sonsuza kadar giden bir birliktelik olur. Meseleyi böyle görmek lazım...

Haberin Devamı

Tek bir parti nasıl yönetilirse Demokrat Parti de öyle yönetilecektir.

 

Haberle ilgili daha fazlası: