GeriGündem Duvara Karşı, Alman Film Ödülü'ne aday
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Duvara Karşı, Alman Film Ödülü'ne aday

54. Berlin Film Festivali Berlinale'de Altın Ayı ödülünü kazanan, başrollerini Birol Ünel ve Sibel Kekilli'nin üstlendiği Gegen die Wand (Duvara Karşı) 2004 Alman Sinema Ödülü için aday gösterildi. Berlin'de 18 Haziran'da düzenlenecek törende verilecek ödülün Duvara Karşı dışında dokuz adayı daha var.

''Duvara Karşı'' filmi, kısa adı ''Lola'' olan ödül için, Sibel Kekilli ile en iyi kadın oyuncu, Birol Ünel ile en iyi erkek oyuncu, Fatih Akın ile en iyi yönetmen ve en iyi film dalında, 4 kategoride yarışacak.

Sinema filmleri dalında yarışacak diğer 5 film arasında, 1954 yılındaki Dünya Futbol Şampiyonası'nda Almanya'nın İsviçre'nin başkenti Bern'deki final karşılaşmasında Macaristan'ı 3-2 yendiği maçın hikayesini anlatan ''Das Wunder von Bern'' (Bern mucizesi) adlı film de yer alıyor.

Ödül için yarışacak diğer sinema filmleri ise ''Bay Lehmann'', ''Kroko'', ''Muxmaeuschenstill'' ve ''Wolfsburg''. Gençlik filmi dalında ''Blindgaenger'' (Serseri mayın) ve ''Die wilden Kerle'' (Vahşi herifler) ile belgesel film dalında da ''Die Geschichte vom weinenden Kamel'' (Ağlayan devenin hikayesi) ve ''Die Kinder sind tot'' (Çocuklar öldü) adlı filmler Alman Sinema Ödülü için yarışacak.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False