GeriGündem Duruşmaya zorla getirilmesine...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Duruşmaya zorla getirilmesine...

Duruşmaya zorla getirilmesine...
refid:21739553 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Ergenekon davasına bakan mahkeme, savunma tanığı olarak çağrılmasına rağmen gelmeyen Adli Tıp uzmanı Prof. Dr. Sevil Atasoy’un duruşmaya zorla getirilmesine karar verdi.

Ergenekon davasının tutuklu sanıkları Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan 16 duruşmadan men cezalarını tamamlayarak dünkü duruşmaya katıldı. İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada gizli tanık “Ayaklanma” dinlendi. Gizli tanık, “Ecevit Navruz isimli şahıs Gazi Mahallesi’nde oturuyordu, herkese selam verirdi. Bir gün bizim masaya geldi, içtiğimiz çayların parasını ödedi, sonraki süreçte samimi olduk. Cebimize para koyuyordu ve bizi herkese ‘yeğenim’ diye tanıtıyordu. Ecevit, bir gün bize hain bir teklifte bulundu. Yasadışı örgütlerin yapacağı bir yürüyüşte maske takarak, kalabalığa ateş etmemizi teklif etti, kabul etmedim” dedi.
GİZLİ TANIĞA uyarı: EMİN DEĞİLSEN konuşma
Duruşma savcısı Mehmet Ali Pekgüzel, gizli tanığa sanıklardan tanıdığı olup olmadığını sordu. Kameralar tutuklu sanık emekli Binbaşı Fikret Emek’i zumlandığında, gizli tanık, “Evet, Ecevit Navruz bu, çok benziyor” dedi. Savcı Pekgüzel’in, “Ecevit ile kaç yılına kadar görüştünüz?” sorusuna, “2008’e kadar görüştük” yanıtını verince, savcı, “Gösterdiğiniz kişi 2007’de tutuklandı” dedi. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, “Emin olmadığınız şeyi söylemeyin” diye uyardı.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle