GeriGündem Dünya Ses Günü etkinliklerle kutlanacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dünya Ses Günü etkinliklerle kutlanacak

Dünya Ses Günü etkinliklerle kutlanacak
refid:28707984 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Üsküdar Üniversitesi, Dünya Ses Günü’nü etkinliklerle kutlayacak.

Tüm dünyada her yıl 16 Nisan’da kutlanan Dünya Ses Günü, Üsküdar Üniversitesi tarafından üç gün boyunca düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak. Ses sağlığı ve ses hijyeni konusunda farkındalık oluşturulmasının amaçlandığı etkinlikler kapsamında konser ve panel düzenlenecek.

16 Nisan, her yıl tüm dünyada “Dünya Ses Günü” olarak kutlanıyor. Bir çok ülkede hafta boyunca düzenlenen etkinliklerle “Ses Sağlığı”na dikkat çekiliyor.

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, bu özel günü çeşitli etkinliklerle kutlayacak. Ses Konuşma Yutma Bozuklukları Derneği birlikteliğiyle düzenlenecek etkinliklerle halkı ses sağlığı ve ses hijyeni konusunda bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amaçlanıyor.

Bu kapsamdaki ilk etkinlik, 14 Nisan 2015 Salı akşamı saat 19.30’da, İTÜ Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisi’nde halka açık olarak gerçekleştirilecek Dünya Ses Günü Konseri olacak. Konserde operadan Türk sanat müziğine, müzikalden Türk halk müziğine kadar birçok ses ve müzik türü aynı sahnede buluşacak.

“SES’İN YAŞAMA ETKİSİ, SESİ İLE İZ BIRAKANLAR…

16 Nisan 2015 Perşembe günü ise “Sesin Yaşama Etkisi, Sesi ile İz Bırakanlar” konulu bir panel düzenlenecek. İletişim için en önemli araç olan ve hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan sesin doğru kullanımı ile ile ilgili konuların ele alınacağı panelin moderatörlüğünü Dünya Ses Günü Proje Koordinatörü Doç. Dr. Kürşat Yelken yapacak.

Üsküdar Üniversitesi Merkez Kampüsü’nde düzenlenecek ve halka açık olarak gerçekleştirilecek panelin konukları ise tiyatro ve seslendirme sanatçısı Vural Çelik, televizyon program sunucusu Ayla Çetinkaya ve Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy olacak.

ŞAN TERAPİSİ TOPLANTISI

18 Nisan 2015 Cumartesi günü ise Üsküdar Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi Araştırma ve Uygulama Merkezi (ÜSESKOM) ve Ses Konuşma ve Yutma Bozuklukları Derneği (SKYBD) tarafından ortaklaşa düzenlenen Şan Terapisi Toplantısı yapılacak.

NP Altunizade Polikliniği’nde 09.30-12.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek etkinlikte ses terapisi uzmanları bir araya gelecek. Prof.Dr. Halil İbrahim Erol, Doç.Dr. Kürşat Yelken, Op.Dr. İlter Denizoğlu, şan eğitmeni Ümit Daşdöğen ve şan eğitmeni Özlem Mutlu konuşma yapacak.

False