Düğüne piyanistin 'Oynamayan korona olsun inşallah' sözleri damga vurdu! İki kişiye ceza kesildi

Bursa'nın İnegöl ilçesinde bir düğünde piyanistin, “Hadi herkes piste. Oynamayan korona olsun inşallah” demesi üzerine çok sayıda kişi çıkıp halay çekti. Harekete geçen polis ekipleri, hem piyaniste, hem de düğün sahibine ceza kesti.

Haberin Devamı

Bursa'nın İnegöl ilçesindeki bir düğünde piyanistin "Haydi herkes piste. Oynamayan korona olsun inşallah" demesi üzerine çok sayıda davetlinin piste çıkarak halay çektiği iddiası üzerine emniyet piyanist ve düğün sahibine 6 bin 360 TL ceza uyguladı.

İnegöl ilçesi, Kemalpaşa Mahallesi'nde geçen hafta sonu yapılan bir düğünde koronavirüs tedbirlerine uyulmadı. Sosyal mesafeye dikkat edilmeyen düğünde bir piyanistin "Haydi herkes piste. Oynamayan korona olsun inşallah" diyerek katılımcılara çağrıda bulunduğu ve bunun üzerine yaklaşık 30 kişinin halay çekmek için piste geldiği öne sürüldü.

İddiaların ardından polis ekipleri harekete geçti. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, piyanist ve düğün sahibine 6 bin 360 lira para cezası uyguladı. Piyanist ile düğün sahibi ise emniyette verdiği ifadede böyle bir cümlenin kullanılmadığını iddia etti.

 

 

 

Haberle ilgili daha fazlası: