Düğün komşu TV’lerde

Esra ve Berat Albayrak’ın düğünü Yunan televizyonlarında birinci haber oldu. Yunan televizyonları <B>Esra Erdoğan’</B>ın çok güzel olduğunu, damat <B>Berat Albayrak’</B>ın ise Atina Belediye Başkanı <B>Dora Bakoyyanis’</B>in oğlu <B>Kostas’</B>la Harvard’da okuduğunu vurgularken, düğündeki ağırlıklı giysilerin çarşaf olduğunu bildirdi.

Eleftrotopia Gazetesi Esra’nın düğününü manşetten verirken, Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis’in nikáh şahiltliği yapmasını ‘Türk-Yunan yakınlaşmasının yeni bir halkası’ olarak yorumladı. ‘Papandreou’nun zeybeğinden, Karamanlis’in düğün şahitliğine’ başlığını atan Eleftrotopia, Karamanlis’in Yorgo’nun çizdiği yolda ilerlediğine dikkat çekti. Düğünün siyasi bir anlam taşdığını da beliren gazete, ‘Karamanlis, Erdoğan’ın kızının düğününde yalnız hazır bulunmakla kalmadı, nikáh şahitliği de yaptı. Karamanlis, Yunan müziğinin eşliğinde ve alkışlar arasında söz aldı ve düğün töreni öncesi söyledikleri ile olaya siyasi boyut vermiş oldu’ diye yazdı.

KRAL AYET OKUDU

Ürdün’ün önde gelen gazetelerinden Jordan Times, Kral Abdullah’ın nikáh şahidi olduğunu yazdı. Gelin ve damatla birlikte Kral Abdullah’ın hatıra fotoğrafının da yer aldığı haberde Kral Abdullah’ın Kuran’dan bir ayet okuduğu ve şunları söylediği yazıldı: ‘Kuran, Allah’ın kocayı ve karısını neden yarattığını anlatır bizlere. Karşılıklı aşk, huzur ve tutku vaadi, neşenin ve barışın paylaşılması. Bu ayette bunların ne anlama geldiğini düşünmemiz istenir. Kuran’a göre bunlar bir işarettir. Bu işaret günlük yaşantımız için değil, insanlık içindir. Kardeş uluslar olarak bir araya geldiğimizde hayatın huzuru ve vaatlerine kavuşuruz. Saygı ve ortaklıkla, çözümleri ve fırsatları keşfederiz.’

Mutlu günün hatırası

BAŞBAKAN Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, kızı Esra Erdoğan’ın nikáhından sonra, nikáh tanıkları olan yabancı konuklarıyla anı fotoğrafı çektirdi. (Soldan sağa) Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis, eşi Natasa Karamanlis, Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, eşi Begüm Sehba Müşerref, Ürdün Kralı Abdullah, Romanya Başbakanı Adrian Nastase, eşi Daniela Nastase ile Dışişleri Bakanı Abdullah gül, büyük bir neşe içinde objektiflere poz verdiler.
Haberle ilgili daha fazlası: