GeriGündem Duffy'nin zafer gecesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Duffy'nin zafer gecesi

Duffy'nin zafer gecesi
refid:11039895 ilişkili resim dosyası

İngiltere’nin Grammy’si kabul edilen Brit Ödülleri’ne Galli şarkıcı Duffy, damgasını vurdu.

DUFFY'NİN ÖDÜL SEVİNCİ

Geçtiğimiz yıl Londra’da küçük kulüplerde şarkı söylerken ilk albümü 5 milyon satınca hayatı bir anda değişen 24 yaşındaki Duffy, üç ödül birden kazandı.

İngiltere’de her yıl pop müzik dalında verilen Brit Ödülleri önceki gün Londra-Earls Court’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Kylie Minogue sunuculuk yaptığı gecede güzel yıldıza James Corden ve Matthew Horne da eşlik etti.

Coldplay, Girls Aloud, Duffy, U2, The Ting Tings, Estelle, Lady Gaga ve Pet Shop Boys’un canlı performans sergiledikleri gecenin yıldızı ise Duffy oldu. 1960’lı yılların pop tarzındaki buğulu sesi ve sıra dışı duruşuyla büyük beğeni toplayan Duffy, En İyi İngiliz Albümü, En İyi İngiliz Kadın Şarkıcı ve En İyi Çıkış Yapan İngiliz Şarkıcı ödüllerini kazandı.

Motown tarzı müziğinin yeniden doğuşunda adı Amy Winehouse ile birlikte anılan ve ilk albümü “Rockferry” ile beş milyon satış rakamına ulaşarak büyük bir başarı elde eden 24 yaşındaki genç şarkıcı, ödül konuşmasında beş yıllık yorucu bir çalışmanın sonucunda bu başarıyı elde ettiğini belirtti.

Elbow’un, En İyi İngiliz Topluluk ödülünü, Girls Aloud da En İyi İngiliz Single ödülünü kazandığı törende, En İyi İngiliz Erkek Şarkıcı ödülünü ise Paul Weller kazandı. Törenin bir diğer galibi de En İyi Uluslararası Grup ve En İyi Uluslararası Albüm ödüllerini kazanan ABD’li rock grubu Kings of Leon oldu.

Gecenin en ilgi çekici performanslarından biri de 80’li yılların ünlü grubu Pet Shop Boys’dan geldi. Müziğe “üstün katkı” ödülünün sahibi olan Pet Shop Boys, “Go West”, “West End Girls” ve “Always on my Mind” parçalarını seslendirdi. Gruba sahnede Lady Gaga ve The Killers grubunun solisti Brandon Flowers da eşlik etti.

İşte kazananlar

En İyi İngiliz Erkek Şarkıcı: Paul Weller
İngiliz Kadın Şarkıcı: Duffy
İngiliz Grup: Elbow
Albüm: “Rockferry” (Duffy)
Çıkış Yapan İngiliz Sanatçı: Duffy
Canlı Performans: Iron Maiden
İngiliz Single: Girls Aloud “The Promise”
Uluslararası Erkek Şarkıcı: Kanye West
Uluslararası Kadın Şarkıcı: Katy Perry
Uluslararası Grup: Kings of Leon
Uluslararası Albüm: Only by the Night (Kings of Leon)
Eleştirmenlerin Seçimi: Florence and the Machine

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False