GeriGündem DSP Lideri’ne ‘güzel konuşma’ ödülü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

DSP Lideri’ne ‘güzel konuşma’ ödülü

Başbakan Yardımcısı, DSP Genel Başkanı Bülent Ecevit'e, güzel konuşma ödülü verildi. Spikerlik-sunuculuk, doğru ve güzel konuşma kurslarıyla tanınan Diyalog adlı merkezin, kamuoyunun gözü önündeki kişilerden Türkçe'yi doğru kullanarak, bu konuda topluma iyi örnek olanları ödüllendirmek amacıyla düzenlediği ‘1. Diyalog Ödülleri’nin sahipleri belli oldu. TBMM Ödülü'ne, Başbakan Yardımcısı ve DSP Genel Başkanı Bülent Ecevit layık görüldü.

Ödüllerin sahipleri, merkezin öğretim kadrosunda bulunan Can ve Arsen Gürzap, Selim İleri, Haluk Kurtoğlu, Serpil Akıllıoğlu, Rükzan Günaysu, Yalçın Boratap, Ayda Aksel, Cevdet Arıcılar ve Kazım Akşar'dan oluşan Seçici Kurul'un değerlendirmesi sonucu belirlendi.

Değerlendirmede, Diyalog Onur Ödülü'ne Atatürk'ün isteği ile göreve başlayan ilk kadın spikerlerden Emel Gazimihal ile İstanbul Radyosu spikerlerinden Tarık Gürcan değer görülürken, Gündem Ödülü'ne İşadamı Bülent Eczacıbaşı, Özel Ödül'e de Türkçe'nin doğru yazılıp konuşulması konusundaki yazılarıyla tanınan köşe yazarı Hakkı Devrim ile merkezin eğitmenlerinden Rükzan Günaysu değer görüldü.

BAŞARI ÖDÜLLERİ

Diyalog Başarı Ödülü'ne, TGRT'den Jülide Ateş, Show TV'den Elif Ilgaz, Kanal D'den Defne Samyeli, NTV'den Ceren Çerezci ve Kanal 9'dan Emre Buga adlı spikerler, Dialog Medya Ödülleri'ne de TRT'den Mehpare Çelik ve Zafer Kiraz, Star TV'den Gülgun Feyman, Kanal D'den Uğur Dündar, ATV'den Ali Kırca, Show TV'den Hamit Özsaraç, NTV'den Kenan Onuk ve TRT FM radyosundan Şebnem Savaşçı hak kazandı. Ödüller, 20 Aralık 1998'de Akadlar Kültür Merkezi'nde yapılacak törenle sahiplerini bulacak.Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False