Dondular

Güncelleme Tarihi:

Dondular
Oluşturulma Tarihi: Nisan 23, 2011 13:37

23 NİSAN Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın İzmit İsmetpaşa Stadı’ndaki kutlamaları sırasında, konuşmaların uzaması nedeniyle, çocuklar titreyerek sıranın gösterilere gelmesini bekledi. Statdaki izleyiciler mont, kaşkol ve şapkalarla gösterileri izlerken, minikler şort, mini etek ve incecik elbiselerle adeta dondu. Bazı anne babalar çocuklarının yanına gelip onları sarıp sarmaladılar. Fotoğraflar Sivas ve İzmit'ten ancak Türkiye genelindeki soğuk havadan dolayı minikler bu bayramda üşüdü.

Haberin Devamı

BİRBİRLERİNE SARILARAK ISINMAYA ÇALIŞTILAR / FOTO GALERİ

TİTREYEREK BAYRAMI KUTLADILAR / WEB TV

BAŞBAKAN ERDOĞAN ÇOCUKLARLA BULUŞTU / WEB TV

23 NİSAN TÜM YURTTA COŞKUYLA KUTLANDI / WEB TV

23 NİSAN Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın İzmit İsmetpaşa Stadı’ndaki kutlamaları sırasında, konuşmaların uzaması nedeniyle, çocuklar titreyerek sıranın gösterilere gelmesini bekledi.       

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak 41 ülkeden gelen 1000 çocuğun da katıldığı İzmit İsmetpaşa Stadı’nda yapılan kutlamalar için, çocuklar stada saat 08.30’dan itibaren gelmeye başladı. Hava sıcaklığının 8-9 derece dolayında olmasının yanı sıra kıyafetleri de ince olan çocuklar, saat 10.30’da başlayan kutlamalara kadar birbirlerine sarılarak ısınmaya başladı. Konuşmalar da uzayınca üşüyen çocuklar biran evvet gösterilerin başlamasını bekledi. Gösterilen sırasında hareketlenen çocuklar bu sayede ısınabildi.

Soğuk hava sadece Kocaeli'nde değil birçok başka ilde de öğrencilerin üşümesine sebep oldu ancak bu durum kutlamalara gölge düşürmedi. Güneydoğu’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, coşkuyla kutlanırken, BDP’li belediye başkanları kutlamalara katılmadı.

Haberin Devamı

DİYARBAKIR:  Diyarbakır Valiliği önünde bulunan Anıt Park’ta Atatürk büstüne çelenk kurulması ile başlayan kutlamalar, daha sonra Atatürk Stadyumu’nda devam etti. Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak ile 7’inci Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Salih Zeki Çolak halkın bayramını kutladı. Kutlamalara, Büyükşehir Belediye Başkanı BDP’li Osman Baydemir katılmadı.

MALİYE BAKANI ŞİMŞEK BATMAN’DA

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Batman’da aralıklı yağmura rağmen coşkuyla kutlandı. Valilik bahçesinde Atatürk Anıtı’na konulan çelenk törenin ardından kutlamalar stadyumda devam etti. Batman’da seçim çalışması için bulunan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’te, 16 Mayıs Şehir Stadyumu’ndaki kutlamalara katıldı. Belediye Başkanvekili Serhat Temel’in katılmadığı kutlamalara Vali Turhan ve Jandarma bölge Komutanı Tuğgeneral Bereceli halkın bayramını kutladı. Okullar arası futbol turnuvasında 1’inci olan Pazaryeri İlköğretim okulu takımına kupayı Maliye Bakanı Mehmet Şimşek verdi. Bakan Şimşek’in ’bizimle oynar mısınız?’ teklifini öğrenciler kabul etti. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek stattan ayrılmadan önce halkın bayramını kutlarken, kendisine verilen buket içekleri stattaki çocuklara verdi. Aralıklarla yağan yağmur nedeniyle öğrenciler zor durumda kaldı.

Haberin Devamı

TUNCELİ: Tunceli Atatürk Stadındaki programa, belediye adına kimse katılmadı. Vali Mustafa Taşkesen ve Jandarma Bölge Komutan Tümgeneral Harun Ocaklı, öğrenci ve vatandaşların bayramlarını kutladı. Atatürk Stadı’nda program sırasında bir grup genç, 23 Nisan kutlamalarının yapıldığı alanda, Terörle Mücadele Kanunu (TMK) kapsamında çocukların yargılanmasını protesto etti. Grup adına basın açıklamasını yapan Zülfikar Samsun, "Bu gün 23 Nisan, sözde çocuklara armağan edilmiş bir gün, ama utançla ifade edilmesi gereken bir kanun ve bir yasa var. Bu kanun terörle mücadele kanunu, bu kanunla yaşları 12 ile 18 arasında değişen çocuklar bu gün bu bayramı kutlayamıyor. Yani çocukların bazıları iyi bazıları terörist ilan ediliyor. Biz biliyoruz ki çocukları böyle yargılamak gaflet ve cehalettir" dedi.

 

Haberle ilgili daha fazlası: