GeriGündem Domuz gribi vaka sayısı 60'a çıktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Domuz gribi vaka sayısı 60'a çıktı

Domuz gribi vaka sayısı 60'a çıktı
refid:12942003 ilişkili resim dosyası

Sağlık Bakanlığı, “domuz gribi” nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 60'a ulaştığını, pandemik grip nedeniyle 202 hastanın hastanelerde tedavi altında olduğunu, bugüne kadar 250 bin kişinin aşılandığını açıkladı.

Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada, pandemik grip nedeniyle çeşitli illerde 20 vatandaşın daha hayatını kaybettiği belirtilerek, pandemik gripten yaşamını yitirenlerin sayısının 60'a ulaştığı bildirildi.

Halen pandemik grip sebebiyle hastanelerde yatan hasta sayısının ise 202 olduğu, bunlardan 40'ının takip ve tedavisinin yoğun bakımlarda sürdürüldüğü, 11 hastanın da solunum cihazına bağlı olarak takip edildiği belirtildi.

Açıklamada, aşılama çalışmalarının başlamasından bu yana hacı adayları ve sağlık çalışanlarından (güvenlik ve temizlik hizmetlerinde çalışan sözleşmeli personel, idari işlerde çalışan personel, eczacılar, serbest çalışan diş hekimleri de dahil olmak üzere tüm sağlık çalışanlarından toplam yaklaşık 250 bin kişinin aşılandığı kaydedildi.

Aşılananlar arasında hayatı tehdit edici ciddi yan etkilere rastlanmadığına işaret edilen açıklamada, sağlık kuruluşlarında çalışan bazı personelin aşılama kapsamına alınmadığına dair yapılan açıklama ve haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Açıklamada, çok sayıda vatandaşın hastanede, bazılarının da yoğun bakım ünitelerinde takip edilmesine ve bu hastalardan bir kısmının hayatını kaybetmesine neden olan pandemik gripten korunmanın bilinen en etkili yolunun aşılanma olduğu vurgulandı.

16 Kasımdan itibaren 6 ay–5 yaş arası çocuklarla tüm yaş gruplarındaki kronik hastalığı olan vatandaşların aşılanmalarına tüm illerde başlanacağı da bildirildi.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False