GeriGündem Dolmabahçe’de 2 saat başbaşa
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dolmabahçe’de 2 saat başbaşa

Dolmabahçe’de 2 saat başbaşa
refid:6462627 ilişkili resim dosyası

Genelkurmay Başkanlığı’nın 27 Nisan günü internet sitesinde yayınlanan geceyarısı açıklamasından sonra, Başbakan Tayyip Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt dün ilk kez sürpriz şekilde biraraya gelerek 2 saat 15 dakika yüzyüze görüştü.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, İstanbul’da Dolmabahçe’deki Başbakanlık Ofisi’nde yapılan görüşme, "Başbakan Erdoğan’ın daveti üzerine" gerçekleştirildi. Başbakan Erdoğan’ın Orgeneral Büyükanıt’ı kabulünde, "genel bir durum değerlendirmesi yapıldığı" belirtildi.

BASIN HABER VERİLMEDİ

Erdoğan, dün Ceylan Intercontinental Otel’de toplanan Avrupa Eğitim Bakanları 22’nci Konferansı’na katıldıktan sonra saat 13.00 sıralarında otelden ayrılırken danışmanları, gazetecilere başka bir program olmadığını söylediler. Erdoğan, cuma namazı kıldıktan sora Beşiktaş’taki Başbakanlık Çalışma Ofisi’ne geçti. Saat 16.50’de ise Orgeneral Büyükanıt ofise geldi.

İSKELEDE BOMBA PANİĞİ

İkili görüşme sürerken, polis yoğun güvenlik önlemi aldı. Ofise 50 metre mesafedeki Barbaros Hayrettin Paşa İskelesi’nde unutulan siyah renkli bir çanta bomba paniği yaşanmasına neden oldu. Polisler iskeledekileri ve iskelenin yanındaki iki çay bahçesinde bulunanları uzaklaştırdı. Bomba imha uzmanları beklenirken çanta sahibinin oğlu olay yerine geldi. Polislerle görüşen Erdem Akgüneş, çantayı babası Dündar Akgüneş’in unuttuğunu söyledi.

YARINKİ TURDAN ÖNCE

22. Avrupa Eğitim Bakanları Daimi Konferansı’na katılmak için İstanbul’da bulunan Erdoğan, dün öğleden sonra Ankara’dan gelen Büyükanıt’la Dolmabahçe Sarayı’ndaki Başbakanlık Ofisi’nde görüştü. Görüşmenin, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün tek aday olarak katılacağı yarınki Cumhurbaşkanlığı seçiminin yeni başlayacak turlarından önce gerçekleşmesi dikkat çekti.

Büyükanıt’ın saat 16.50’de Başbakanlık Ofisi’ne girişiyle başlayan görüşme, Ankara’da gözleri bir anda İstanbul’a çevirdi. 2 saat 15 dakika süren uzun görüşmenin ardından iki taraftan da hiçbir açıklama yapılmadı. Genelkurmay açıklamasından tam bir hafta sonra ilk kez yüzyüze gerçekleşen bu görüşmede, Genelkurmay açıklamasının yanısıra açıklamanın ardından meydana gelen Cumhurbaşkanlığı seçimi, Cumhurbaşkanını halkın seçmesi ve erken seçimle ilgili siyasi gelişmelerin gündeme gelmiş olabileceği öne sürüldü. Ayrıca Güneydoğu’daki gelişmeler, PKK’ya karşı yapılacak bahar operasyonu ve Kuzey Irak konularının da ele alındığı iddia edildi.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False