GeriGündem Dolandırıcılar bu kez sert kayaya çarptı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dolandırıcılar bu kez sert kayaya çarptı

Dolandırıcılar bu kez sert kayaya çarptı

Telefonla aradıkları kişileri eskiden tanıyormuş gibi yaparak 'Altın bulduk' vaadiyle kandıran çete, 4 dünya, 9 da Türkiye Şampiyonluğu bulunan Kick Boksçu Cesur Turgay'ı dolandırmaya kalktı. Jandarmanın takibiyle altın çetesinin bir üyesi ile buluşan Turgay, dolandırıcının tek yumrukla çenesini kırdı.
Telefonla aradıkları kişileri eskiden tanıyormuş gibi yaparak 'Altın bulduk' vaadiyle kandıran ve sahte altın karşılığı insanların paralarını çalan dolandırıcılar, bu kez sert kayaya çarptı. İzmir'de yaşayan ve Kick Boks'ta 4 dünya, 9 da Türkiye Şampiyonluğu bulunan 29 yaşındaki Cesur Turgay'ı arayan dolandırıcılar, Turgay ile daha önce iş nedeniyle tanışmış gibi yapıp önce hal hatır sordu sonra Manisa Salihli'de altın dolu çömlek bulduklarını söyledi. Turgay, kendisini arayarak "Manisa Salihli Sert köyündeki hacı amcam, kerpiç evinde yıllanmış çömlek buluyor. İçinde sarı sarı üzerinde Arapça yazı yazılı, ortalarında tuğra olan altınlar var. 10 kiloya yakın. Ben bunları gördüm, şaşırıp kaldım. İki gündür gözüme uyku girmedi. Senin çevren vardır. Bunlardan bir ekmek yiyelim. Allah'ın izniyle hayatımız kurtuldu. Bir an önce bunları buradan çıkaralım" diyen kişinin dolandırıcı olduğunu anladı ve çeteye Manisa Turgutlu'da buluşma sözü verdi. Jandarmanın takibi ile dolandırıcılarla bir araya gelen Turgay, kendini M.Y olarak tanıtan dolandırıcıyı tek yumrukla yere serdi. Cesur Turgay'ın cesareti ve sağlam yumruğu, çetenin çökertilmesini sağladı.KROŞE İLE ÇENESİNİ KIRDI

Çetenin, kendisini 7 ay önce de arayıp dolandırmaya kalktığını söyleyen Cesur Turgay, olayı şu sözlerle anlattı: "7 ay önce de arayıp benimle iş nedeniyle tanışık olduklarını ve ahırda altın bulduklarını söylemişlerdi. Ben de dolandırıcı olduklarını anladım. O zaman bana küfür edip telefonu kapatmışlardı. 7 ay sonra diğer ofisimden arayıp, yine aynı şeyi söylediler. Jandarma takibinde dolandırıcıların bulunduğu yere gittim. Jandarma o sırada bizi gözetliyordu. Buluşma yerine dört kişi geldiler ancak üç kişi gizlendi, sadece bir kişi yanıma geldi. 'Seni tanıyamadım' deyince, 'o zaman benim saçlarım uzundu, o yüzden tanıyamamışsındır' dedi. Ben de 'sen beni 7 ay önce de aramıştın, bana küfür etmiştin' deyince arkadaşlarına bakarak elini beline attı. Silah mı yoksa bıçak mı çıkaracaktı bilmiyorum. Ben de o sırada kroşe vurdum. Sırt üstü düştü ve bayıldı. Çenesi kırıldı. Benim de elim parçalandı. O sırada jandarma gelip dolandırıcıyı götürdü. Zanlının çocuk tacizi, gasp ve dolandırıcılıktan aranması varmış. Şuanda tutuklanarak cezaevine gönderildi."

'BİLSELERDİ ARAMAZLARDI'

Dolandırıcıların, kendisinin Kick Boks şampiyonu olduğundan haberi olsaydı bu işe bulaşmayacaklarını söyleyen Turgay, "Bilselerdi bence beni aramazlardı. Onlar yumruğu yedikten sonra anladılar. Çeteyi tek yumrukla nakavt etmiş oldum. Sürekli haberlerde izliyoruz. Dolandırılanların hepsi de okumuş insanlar. Böyle bir şey yaptığım için gurur duyuyorum. Ben orada vurulabilirdim. Her şey olabilirdi ve canımı hiçe sayıp gittim. Dolandırıcıyı vurma niyetim yoktu ama elini beline atınca anlık bir refleksle yumruk attım" diye konuştu.

False