Doktor karısını 35 bıçak darbesiyle öldürdü

Güncelleme Tarihi:

Doktor karısını 35 bıçak darbesiyle öldürdü
Oluşturulma Tarihi: Aralık 11, 2014 02:19

Öğretmen İsmail Sırrı Öcalan, dün Mersin'de eski eşi öğretmen Yasemin Çetiner’i bıçakla boğazını keserek öldürdü. Benzer bir olay Aydın'ın Nazilli ilçesinde yaşandı. Bu kez Devlet Hastanesi'nde görevli 43 yaşındaki Biyokimya uzmanı Dr. Hasan Kurtuluş, banyoda yıkanan 12 yıllık patoloji teknisyeni olan eşi 46 yaşındaki Ayşegül Kurtuluş'u küvette 35 bıçak darbesiyle öldürdü.

Haberin DevamıOlay, dün akşam saat 22.00 sıralarında meydana geldi. Doktor Hasan Kurtuluş, akşam yürüyüşünden gelen eşi Ayşegül Kurtuluş'a banyoda yıkandığı sırada mutfaktan aldığı ekmek bıçağıyla saldırdı. Bıçağı karısının vücuduna defalarca saplayan şizofreni hastası daha sonra polisi arayarak durumu polise bildirdi. İhbar üzerine gelen polis, Ayşegül Kurtuluş'u banyodaki küvette kanlar içerisinde buldu. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Ayşegül Kurtuluş'un hayatını kaybettiğini belirledi.

Doktor karısını 35 bıçak darbesiyle öldürdü
ÖĞRETMEN ÖĞRETMEN EŞİNİ BOĞAZINI KESEREK ÖLDÜRDÜ

Polis tarafından evde göz altına alınan Hasan Kurtuluş'un ''Hak etmişti'' dediği öğrenildi. Olayı duyarak gelen Ayşegül Kurtuluş'un yakınları sinir krizi geçirdi. Nazilli Devlet Hastanesi Koordinatörü Nail Ündağ ve hastane Başhekimi Dr. Mehmet Kurnaz olay yerine gelerek bilgi aldı. Ayşegül Kurtuluş'un cesedi yapılan incelemenin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi.

Haberin Devamı

DOKTOR ŞİZOFRENİ HASTASI ÇIKTI

On yıldan beri Nazilli Devlet Hastanesi’nde Biyokimya uzmanı olarak görev yapan Doktor Hasan Kurtuluş'un uzun süredir 'Paranoid Şizofreni' hastası olduğu ve tedaviyi kabul etmediği öğrenildi. Olaydan sonra gözaltın alınan Hasan Kurtuluş, polis merkezine götürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Doktor karısını 35 bıçak darbesiyle öldürdü


NEDEN YAPTIĞINI HATIRLAMIYOR

Hasan Kurtuluş’un emniyetteki ifadesinde, "Eşim yürüyüşten geldi, duşa girdi. Bıçağı alarak peşinden girdim. Kaç sefer bıçağı savurduğumu ve neden yaptığımı hatırlamıyorum" dediği öğrenildi. Kurtuluş’un ayrıca tedavisi için kullandığı ilaçları15 gündür almadığını söylediği belirtildi. Emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının ardından bugün adliyeye sevk edilen Hasan Kurtuluş tutuklandı.

TÖREN DÜZENLENECEK

Ege Üniversitesi Hastanesi’nde 1991 yılından beri paranoid şizofreni tanısıyla tedavi gördüğü öğrenilen Hasan Kurtuluş ile Ayşegül Kurtuluş’un 2002 yılında evlendikleri ve çocuklarının olmadığı öğrenildi. Ayrıca çiftin, Hasan Kurtuluş’un sigara kullanması nedeniyle sık sık tartıştığı ileri sürüldü. Olay sırasında apartman sakinlerinin ise herhangi bir ses duymadıkları anlaşıldı. Ayşegül Kurtuluş için bugün görev yaptığı Nazilli Devlet Hastanesi’nde tören düzenleneceği belirtildi. Hastane Koordinatörü Nail Ündağ, "Böyle bir olayın yaşanması bizi üzüntüye boğdu. Her ikisi de sevilen personelimizdi. Çok üzgünüz" dedi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!