GeriGündem Diyarbakır'da poşulu rock
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Diyarbakır'da poşulu rock

Türkçe Sözlü Rock Müziği'nin ünlü grubu ‘Mavi Sakal’, Doritos Panço sponsorluğu'nda çıktığı Türkiye turnesinin 2'nci durağı Diyarbakır'da, Dicle Üniversitesi kampusunda bir konser verdi. İki saat sahnede kalan grup, sevilen şarkılarıyla gençleri coşturdu.

Turne kapsamında 16 konser verecek olan grup, Diyarbakır'da gördükleri ilgiden çok memnun kaldı. Murat Tümer, Kaan Altan, Genç Osman Yavaş ve Andy Wand'dan oluşan Mavi Sakal, konserde son albümü ‘Kan Kokusu’ndaki yeni parçalarının yanısıra istek üzerinde eski parçalarından da örnekler sundu. Grup elemanları, belki de ilk kez rock konseri izleyen seyircilerin bile, eski şarkılarını istemesinden ve şarkı sözlerine eşlik etmesinden etkilendi. Mavi Sakal'ın başarılı performansından memnun kalan Diyarbakırlı müzikseverler, topluluğa konser sonrasında da büyük ilgi gösterip, imzalı fotoğraflarını elde etmek için birbirleriyle yarıştılar.

4 Mayıs-27 Haziran arasında 13 ilde 15 konseri olan Mavi Sakal, turne için özel olarak hazırlanmış Doritos-Mavi Sakal Tır'ında konser veriyor. İçerisinde dijital mikserin yer aldığı, 20 bin wattlık ses düzeni ve ışık tesisatının bulunduğu turne tırı, aynı zamanda sahne olarak da kullanıyor. Topluluk Malatya, Gaziantep, Adana, Tarsus, Ankara, Samsun, Zonguldak, Aydın, İzmir, Eskişehir'de konser verecek. 6 Haziran'da İstanbul Açıkhava Tiyatrosu'ndaki konserle turne tamamlanacak.

Mavi Sakal'ın barış güvercini

Mavi Sakal elemanları, Diyarbakır'da konser öncesi barış, kardeşlik ve özgürlük adına, iki kutu barış güvercini uçurdu. Kızlı erkekli gençler, konser boyunca şarkılara eşlik ettiler.


Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False