Diyarbakır'da petrol boru hattında yangın

Diyarbakırda petrol boru hattında yangın

Diyarbakır merkeze bağlı Ağaçgeçit Köyü yakınlarından geçen petrol boru hattında yangın çıktı. Çıkan yangın nedeniyle dumanlar metrelerce yükselirken alevler kent merkezinden de görülebiliyor..

Haberin Devamı

Nevruz Parkı yakınlarında, BOTAŞ'a ait petrol boru  hattında yangın çıktı. Alevlerin 50 metre kadar yükseldiği yangın nedeniyle çok  sayıda itfaiye, polis, jandarma ve sağlık ekipleri bölgeye sevk edildi. Bölgede  yoğun duman oluşmasına neden olan yangına, ekipler henüz müdahale edemedi.

DUMANLAR KENTİN HER YERİNDEN GÖZLENDİ / Foto Galeri

İŞ MAKİNESİ BORUYU DELDİ

Havadan polis helikopterlerinin takip ettiği yangının söndürülmesi için  uzman ekipler istendi. Yerleşim yerlerine yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta bulunan  yangına petrol boru hattındaki akış kesildikten sonra müdahale edilebileceği,  boru hattından vakumlama sistemiyle petrolün geri çekilmeye çalışıldığı  bildirildi. Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, muhabirine yaptığı açıklamada,  DSİ'ye ait sulama kanalında yapılan çalışma sırasında bir iş makinesinin boru  hattını delmesi sonucu yangın çıktığını bildirdi.

BİR İŞÇİ AĞIR YARALI

Toprak, yangına müdahale için çok sayıda ekibin olay yerine sevk  edildiğini sözlerine ekledi.  Öte yandan ismi öğrenilemeyen iş makinesi operatörü, ağır yaralı olarak  Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

 

PETROL BORU HATTINDA YANGIN
Haberle ilgili daha fazlası: