GeriGündem Dior'la 40 yıl
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dior'la 40 yıl

Abone Olgoogle-news

Yves Saint Laurent, Dior Modaevi'nin kapısından içeri adımını attığı zaman, büyük projeleri gerçekleştirme tutkusuyla yanıp tutuşan bir delikanlıydı. Modaevi yöneticileri bu genç desinatöre, modaevinin kaderini teslim ederlerken biraz da kuşkuyla yaklaştılar. Ancak Yves Saint Laurent'in 1958 yılının ocak ayında, Dior Modaevi için hazırladığı ilk koleksiyonu ‘‘Trapez’’ moda meraklılarınının büyük beğenisini kazandı.

Genç modacı, büyük bir üne kavuştu. Başta İtalyan Sineması'nın ünlü yıldızı Gina Lollobrigida olmak üzere, dönemin ünlü kadınları, Trapez Modası'nı benimsedi. Yıllar yılı modellerinde kadının cinselliğini ve zarafetini ortaya çıkarmayı prensip edinen Yves Saint Laurent, ‘‘Kadın her zaman kadın olarak kalmalı’’ ana fikrini benimsedi.

Son yıllarda sağlık sorunları nedeniyle moda dünyasından uzaklaşmaya başlayan Yves Saint Laurent, bugün Dior Modaevi'ne 40 yıl emek vermiş bir yaratıcı olmanın keyfini çıkarıyor. Mart ayında başlayan kutlamalarda, modaevinin 40 yıllık koleksiyonları sergileniyor. Tüm dünyayı dolaşacak olan bu koleksiyonun yanı sıra, Yves Saint Laurent'in Dior Modaevi'ndeki 40 yılını simgeleyen ‘‘In Love Again’’ isimli parfüm de satışa çıkarıldı. Ayrıca 1998 sonbaharında Yves Saint Laurent'e ithaf edilmiş bir CD-Rom satışa sunulacak.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle