GeriGündem 'Dinamik denetim' için ekipler Bursa'da sahaya indi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Dinamik denetim' için ekipler Bursa'da sahaya indi

'Dinamik denetim' için ekipler Bursa'da sahaya indi

İÇİŞLERİ Bakanlığı’nın yayımladığı ‘Dinamik Denetim Süreci’ genelgesinin ardından yurt genelinde gerçekleştirilen denetimler, birçok kurumun katılımı ile Bursa’da da başladı. Denetimlerin sık aralıklarla süreceği kaydedildi.

Dinamik denetim için ekipler Bursada sahaya indi
İçişleri Bakanlığı'nın ‘Dinamik Denetim Süreci’ konulu genelgesiyle bugünden itibaren 260 bin denetim personelinin katılımıyla ülke genelinde yoğunlaştırılmış denetim faaliyetleri başlatıldı. Tüm kamu kurum ve kuruluşları ile yerel yönetimler ve meslek odalarının da desteği ile gerçekleştirilecek denetimlerde, Bursa’da oluşturulan heyetler de sahaya indi.

Orhangazi ilçesinde 470 kişilik denetim ekipleri oluşturulurken, Tozkoparan Caddesi’ndeki denetimlere İlçe Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, İlçe Emniyet Müdürü Sadık Elden, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Ali Al ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayça Gündüz ile polis ekipleri katıldı. Kaymakam Özçakıcı ve beraberindekiler, daha sonra Orkent Bölgesi’ndeki Perşembe Pazarı’na geçerek denetimleri burada sürdürdü.

Dinamik denetim için ekipler Bursada sahaya indi
‘KRİTİK EŞİKTEYİZ’

Kaymakam Süleyman Özçakıcı esnaf ziyaretlerinde hem esnafı hem de vatandaşları koronavirüs kuralları konusunda uyardı. Bursa’nın kritik bir eşikte olduğuna vurgu yapan Kaymakam Özçakıcı, “İş yerlerimiz artık uzun bir aradan sonra faaliyetlerine başladı. Bu bizleri çok mutlu ediyor. Ancak kritik eşikte olmamızdan dolayı herkesin kurallara mutlaka riayet etmesi gerekiyor. Bu süreci hep birlikte sağlıklı bir şekilde atlatabiliriz” dedi.

Kent genelinde denetimler, farklı ilçeler tarafından oluşturulan ekiplerce devam ediyor.

Dinamik denetim için ekipler Bursada sahaya indi
İLÇE YÖNETİCİLERİ DENETİMİ SÜRDÜRDÜ

Bursa kent merkezi ve birçok ilçede 'Dinamik Denetim Süreci' için ekipler denetimlerini sürdürüyor. İnegöl ilçesinde Kaymakam Eren Arslan ve Belediye Baskanı Alper Taban, denetime çıkarak esnafı ziyaret etti. Denetim sırasında konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, “Bugün başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere kurum yöneticilerimiz ile birlikte kontrollü normalleşme sürecini dinamik bir yapıya taşıyarak hep birlikte herkesin denetime dâhil olduğu, herkesin kendini kontrol ettiği bir sürece girmek istiyoruz. Bunun da ilk çalışmasını başlatmış olduk. Burada çaba birbirimize bağlı. Bizler artık karşımızdaki sorunun ne olduğunu, sonuçlarının ne olduğunu biliyoruz. Çok ağır ekonomik sorunlar olduğunu işletmelerimizi kapatmak zorunda olduğumuzu biliyoruz. Bunların yaşanmaması adına bunun bir kul hakkı olduğunu düşünmemiz lazım. Ekonomik faaliyetlerin devam etmesi için herkesin üzerine düşeni yapması lazım. Allah bu hastalığı bizlerden uzak etsin” diye konuştu.

'HEDEFİMİZ MAVİ RENK'  

Düşük risk grubunda yer almak için mücadele edilmesi gerektiğini ifade eden Kaymakam Eren Arslan ise “Salgın döneminde kontrollü normalleşeme sürecine girdik. Bu dönemde salgının risk durumuna göre illerimiz sınıflandırıldı. Bu listede ilimiz orta risk grubunda yer alıyor. Bu haritada hedefimiz mavi renkte yer almak. Uzun süredir birçok iş yeri kapalıydı. Bundan sonra hepimize sorumluluk düşüyor. Sahada ısrarla bu kurallara uymayanlara denetim yapacağız, gerekli yaptırımları uygulayacağız. İş yerlerinin açılmasının mutluluğunu gördük, bu mutluluğun devam etmesi için birbirimizi uyaracağız. Bursa ilini ve ilçemizi mavi renkte düşük risk grubunda yer aldıracağız. Aşı çalışmaları ile inşallah bu salgın üzerimizden kalkar. Eski normal hayatımıza dönmek bizim elimizde” ifadelerini kullandı.

 

 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False