Didim'de HDP ve ESP'ye polis baskını

Didimde HDP ve ESPye polis baskını

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü ve Didim İlçe Emniyet Müdürlüğünce HDP ve ESP Didim İlçe örgütlerine operasyon düzenlendi. Yaklaşık 300 polisin katıldığı operasyon kapsamında Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) ilçe binasında aramalar yaptı.

Haberin Devamı

“Terör örgütü propagandası yapmak ve suçluyu övmek” suçlamalarıyla HDP ve ESP Didim İlçe Örgütünün Atatürk Bulvarı üzerindeki bir iş hanının 4. katında bulunan parti merkezine bugün öğle saatlerinde operasyon gerçekleştirdi. Operasyonu Didim İlçe Emniyet Müdürü Özgür Selçuk yönetirken, operasyona Aydın Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş, Siber Suçlarla Mücadele, Çevik Kuvvet Büro Amirliği ile Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli yaklaşık 300 polis katıldı. Operasyonda TOMA da bina önünde hazır bekletildi.

İLÇE ÖRGÜTLERİ KAPALI

Operasyon öncesinde Atatürk Bulvarı'nda trafiğe açık tüm yollar polis tarafından kapatılırken iş hanının etrafı çevik kuvvet polisi tarafından çevrildi. Saat 13.30 sıralarında operasyonun startı verildi. HDP ve ESP ilçe binalarının bulunduğu 4 kata kadar olan katlar polis tarafından gözetim altında tutulurken HDP ve ESP ilçe binasının kapalı olduğu görüldü.

Haberin Devamı

Didimde HDP ve ESPye polis baskını

BOŞ OFİSLERDE TERÖR YAZILARI

HDP ve ESP ilçe binalarının bulunduğu katta boş olan ofislerde yapılan incelemelerde ise katın belli yerlerinde terör örgütünü övücü afiş ve yazılara rastlandı.
HDP Didim İlçe Başkanı Fırat Güneş operasyonun duyulmasının ardından parti binasına gelirken, arama kararının gösterilmesinin ardından ilçe başkanının kapıyı açmasıyla aramalar başlatıldı. Siber Suçlarla Mücadele Büro amirliği personeli de ofisteki aramalara katıldı.

Didimde HDP ve ESPye polis baskını

POLİSE DİRENEN 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

“Terör örgütü propagandası yapmak ve suçluyu övmek” suçlamaları kapsamında yapılan operasyonda “Terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’a ait poster, terörü ve terör örgütünü öven yazılar ile öldürülen teröristlerin fotoğrafları” ele geçirildi. Operasyon kapsamında polise direnen iki kişi ise gözaltına alındı.


Haberle ilgili daha fazlası: