GeriGündem DHBT geç başvuru tarihi ne zaman? 2020 KPSS DHBT için tarih bilgileri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

DHBT geç başvuru tarihi ne zaman? 2020 KPSS DHBT için tarih bilgileri

DHBT geç başvuru tarihi ne zaman? 2020 KPSS DHBT için tarih bilgileri
Abone Olgoogle-news

DHBT başvuruları 2020 yılında 6 Kasım ve 16 Kasım tarihleri aralığında alındı. Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyen lisans mezunlarının KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri ile birlikte Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine de (DHBT) katılmaları gerekiyor. Peki KPSS geç başvuru tarihi ne zaman?

KPSS DHBT geç başvuruları 24 Kasım Salı günü alınacak. Geç Başvuru Gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, aynı gün %50 artırımlı olarak ödenecek. Sınavda adaylara, çoktan seçmeli 40 sorudan oluşan Alan Bilgisi Testi uygulanacak. İşte ÖSYM sınav takvimine göre KPSS DHBT tarihi

DHBT GEÇ BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

DHBT geç başvuruları 24 Kasım’da yapılacak. Geç Başvuru Gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, aynı gün %50 artırımlı olarak ödenir. Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyen lisans mezunları KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri ile birlikte Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine de (DHBT) katılmak zorundadır.

DHBT NE ZAMAN YAPILACAK?

27 Aralık 2020 tarihinde saat 10.15’te yapılacak. Sınav 60 dakika sürecektir. Sınavda adaylara, çoktan seçmeli 40 sorudan oluşan Alan Bilgisi Testi uygulanacaktır. Testte yer alan ilk 20 soru (DHBT-1) temel din bilgisi sorularından oluşacaktır ve tüm öğrenim düzeyleri için ortak olacaktır.


İkinci 20 soru (DHBT-2) adayların öğrenim düzeyine göre farklılık gösterecektir. Bu sorular, lisans düzeyinde sınava katılacaklar için İlahiyat Fakültesi müfredatını, ön lisans düzeyinde sınava katılacaklar için İlahiyat ön lisans programı müfredatını, ortaöğretim düzeyinde sınava katılacaklar için İmam Hatip Okulları müfredatını içeren sorulardan oluşacaktır.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle