DGS 2022 geç başvuru tarihi açıklandı! DGS geç başvurusu ne zaman yapılacak?

Güncelleme Tarihi:

DGS 2022 geç başvuru tarihi açıklandı DGS geç başvurusu ne zaman yapılacak
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 27, 2022 16:53

DGS geç başvuru tarihi için araştırmalar hız kazandı. DGS başvuruları mayıs ayında tamamlandı. 13 Mayıs ve 23 Mayıs tarihleri aralığında işlemlerini tamamlayamayanlar geç başvuru tarihini araştırmaya başladılar. Peki, DGS geç başvurusu ne zaman yapılacak?

Haberin Devamı

DGS başvuru takvimi 2022 yılında da yoğun ilgi görüyor. ÖSYM tarafından düzenlenecek olan Dikey Geçiş Sınavı başvuruları 13 Mayıs ve 23 Mayıs tarihleri aralığında alındı. Geç başvurular ise yine mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilecek. İşte 3 Temmuz tarihinde düzenlenecek olan DGS geç başvuru tarihi ve ücreti hakkında bilgiler

DGS GEÇ BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

DGS geç başvuruları 31 Mayıs tarihinde yapılacak. Sınav ücretinin de aynı gün ödenmesi gerekiyor. Geç başvuru günlerinde yapılan başvurularda ücret geç başvuru günlerinde Türkiye saatiyle 23.59’a kadar ödenmelidir.

DGS GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

DGS başvuru ücreti 190,00 TL olarak açıklanmıştı. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti %50 artırımlı olarak, başvurunun yapıldığı gün ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenecektir. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda bankalardan ücret ödemesi yapılmamalıdır.

Haberin Devamı

DGS 2022 geç başvuru tarihi açıklandı DGS geç başvurusu ne zaman yapılacak

Geç başvuru gününde başvurusunu yaptığı hâlde sınav ücretini aynı gün içinde yatırmayan adayların başvuru bilgileri silinecektir. Geç başvuru gününde başvuru yapan ve sınav ücretini süresi içinde yatırarak başvurularını tamamlayan adayların, başvurularının tamamlandığını https://ais.osym.gov.tr internet adresinden başvuru süresi tamamlanmadan teyit etmeleri ve başvuru bilgilerinin bir dökümünü yazıcıdan alarak başvurunun diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklamaları gerekmektedir.

Haberle ilgili daha fazlası: