DGS GEÇ BAŞVURU ücreti nasıl yatırılır, ne kadar? DGS 2022 geç başvuruları başladı!

Güncelleme Tarihi:

DGS GEÇ BAŞVURU ücreti  nasıl yatırılır, ne kadar DGS 2022 geç başvuruları başladı
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 31, 2022 10:02

DGS 2022 geç başvuruları bugün başladı. Binlerce adayın katılım sağlayacağı DGS geç başvuru ücreti ÖSYM başvuru kılavuzunda yer alan bankalara yatırılacak. DGS’ye girmek isteyenler için başvurular 13 Mayıs ve 23 Mayıs tarihleri aralığında alındı. Bu tarihler aralığında işlemlerini tamamlayamayanlar geç başvuru tarihini bekliyorlar. DGS geç başvuruları 31 Mayıs’ta alınacak. Peki, DGS geç başvuru ücreti ne kadar, nasıl yatırılır? İşte, DGS geç başvuruları hakkında bilgiler

Haberin Devamı

DGS geç başvuru ücreti ile ilgili araştırmalar hız kazandı. Temmuz ayında düzenlenecek olan DGS’ye girmek isteyenler için bu tarih son şans. DGS ücretinin de aynı gün ödenmesi gerekiyor. Geç başvuru günlerinde yapılan başvurularda ücret geç başvuru günlerinde Türkiye saatiyle 23.59’a kadar ödenecek.

DGS GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

DGS başvuru ücreti 190,00 TL olarak açıklanmıştı. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti %50 artırımlı olarak, başvurunun yapıldığı gün ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenecektir. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda bankalardan ücret ödemesi yapılmamalıdır.

Geç başvuru gününde başvurusunu yaptığı hâlde sınav ücretini aynı gün içinde yatırmayan adayların başvuru bilgileri silinecektir. Geç başvuru gününde başvuru yapan ve sınav ücretini süresi içinde yatırarak başvurularını tamamlayan adayların, başvurularının tamamlandığını https://ais.osym.gov.tr internet adresinden başvuru süresi tamamlanmadan teyit etmeleri ve başvuru bilgilerinin bir dökümünü yazıcıdan alarak başvurunun diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklamaları gerekmektedir.

Haberin Devamı

DGS GEÇ BAŞVURU ücreti  nasıl yatırılır, ne kadar DGS 2022 geç başvuruları başladı

DGS GEÇ BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

DGS geç başvuruları 31 Mayıs tarihinde yapılacak. Sınav ücretinin de aynı gün ödenmesi gerekiyor. Geç başvuru günlerinde yapılan başvurularda ücret geç başvuru günlerinde Türkiye saatiyle 23.59’a kadar ödenmelidir.