GeriGündem Devlet Bahçeli'den açıklama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Devlet Bahçeli'den açıklama

Devlet Bahçeli'den açıklama
refid:30283078-spot ilişkili resim dosyası

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ankara'daki patlamayla ilgili açıklama yaptı. Öte yandan, MHP yarın İzmir'de düzenleyeceği mitingi, Ankara'daki saldırı nedeniyle ileri bir tarihe ertelediğini duyurdu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’daki saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, "Canlı bombalar başkentimize kadar gelebilmeyi göze almışken, güvenlik ve istihbarat kurumlarının bundan habersiz kalmaları bir başka sorgulanması, üzerine gidilmesi gereken sorumsuzluk ve ihmalk?rlıktır. Türkiye AKP’nin teröre sempatik ve sıcak bakışının, dış politikadaki tarafgir ve gayri milli yaklaşımın bedelini ödemektedir. Gerek Erdoğan, gerekse de devamlı kamu düzeninden bahseden Davutoğlu devletin azametini gösterecek yürekliliği, yıkılan milli güvenliği ayağa kaldıracak iradeyi derhal, gecikmeksizin göstermelidirler" dedi. Bahçeli ayrıca, MHP’nin İzmir Gündoğdu Meydanı’nda yarın düzenleyeceği miting saldırı nedeniyle ertelendiğini de kaydetti.

Ankara’daki saldırıyı eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bugün başkentimiz Ankara’da tam bir felaket yaşanmıştır. Türk milleti terörün kanlı ve hain yüzüne bir kez daha maruz kalmıştır. Teröristler ülkemizin kalbine nişan almışlardır. KESK, DİSK, TMMOB ve Tabipler Birliği ve benzeri oluşumların katılımıyla Ankara Tren Garı’ndan Sıhhiye Meydanı’na kadar toplantı ve gösteri yürüyüşü yapmak üzere toplanan kalabalığa düzenlenen iki ayrı canlı bomba saldırısında ilk belirlemelere göre 86 kişi ölmüş, 186 kişi de yaralanmıştır. Bu elim ve kahredici tablo tam bir yıkımdır. Teröristler, arkasında duran ve azmettiren güçler 20 Temmuz’da meydana gelen Suruç saldırısından sonra bu defa da maşaları vasıtasıyla Ankara’da sahneye çıkmışlardır. Ankara alçakça, kalleşçe, acımasızca kana bulanmıştır. Bedenlerine bomba saran katiller aldıkları ölüm emrini harfiyen uygulamışlar, milletimizi derinden yaralamışlardır" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE AKP’NİN TERÖRE SEMPATİK VE SICAK BAKIŞININ GAYRİ MİLLİ YAKLAŞIMIN BEDELİNİ ÖDEMEKTEDİR"

İstihbarat kurumlarının saldırıdan habersiz olmalarına ilişkin Bahçeli, "Bu saldırı açıkça Türkiye’ye ve toplumsal dirliğimize yapılmıştır. Hiç şüphesiz birlik ve beraberliğimiz, huzur ve güvenliğimiz caniler tarafından hedef tahtasına koyulmuştur. Suruç’taki menfur saldırının bir benzerinin Ankara’da tekrarlanması, buna çanak tutulması, olası terörist provokasyonlarının ağırdan alınması yeni bir faciaya davetiye çıkarmıştır. Canlı bombalar başkentimize kadar gelebilmeyi göze almışken, güvenlik ve istihbarat kurumlarının bundan habersiz kalmaları bir başka sorgulanması, üzerine gidilmesi gereken sorumsuzluk ve ihmalkârlıktır. Maalesef vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği kalmamıştır. Teröristler her an her yerde sivillere kast edebilecek bir potansiyel eylem gücüne sahip olduklarını göstermişlerdir. AKP’nin terörle kurduğu taviz ve teslimiyet temelli ilişki ağı milletimizi can evinden vurmuş, kandan beslenenlere cesaret aşılamıştır. Türkiye AKP’nin teröre sempatik ve sıcak bakışının, dış politikadaki tarafgir ve gayri milli yaklaşımın bedelini ödemektedir" ifadelerini kullandı.

"MHP’NİN İZMİR GÜNDOĞDU MEYDANI’NDA YARIN DÜZENLEYECEĞİ MİTİNG SALDIRI NEDENİYLE ERTELENDİ"

1 Kasım seçim çalışmaları kapsamında İzmir Gündoğdu Meydanı’nda yarın düzenleyeceği mitingi, Ankara’daki saldırı nedeniyle, ileri bir tarihe ertelediğini açıklayan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

"Ülkemizin geleceği hiç olmadığı kadar risk altındadır. Sürekli tahkim ve takviye edilen tehlikeli döngü milli beka ve dayanışma duygularımızı iyice bükmüştür. Ankara Tren Garı’nın önündeki saldırının iç yüzü aydınlatılmalı, failler ve destekçileri mutlaka açığa çıkarılmalıdır. Sabredecek takat kalmamıştır. Bekleyecek hal ve derman da yoktur. Gerek Erdoğan, gerekse de devamlı kamu düzeninden bahseden Davutoğlu devletin azametini gösterecek yürekliliği, yıkılan milli güvenliği ayağa kaldıracak iradeyi derhal, gecikmeksizin göstermelidirler. Böylesi bir vahşetin kaynak ve dayanaklarını etraflıca değerlendirmek, Suruç’tan başlayarak Ankara’ya kadar iz sürerek Türkiye düşmanlarını deşifre etmek AKP’li seçim hükümetinin namus borcudur. Milliyetçi Hareket Partisi tehditlerin ziyadesiyle farkında ve bilincindedir. Partimiz büyükşehirlerimize yönelebilecek terör saldırılarının ikazını daha önce defalarca yapmıştır. Oslo’da PKK’nın ülkemizi baştan ayağa bombayla doldurduğunu itiraf eden AKP memurlarının, bunu ciddiye almayan ve gereğini yapmayan hükümetin akan kanda, alınan canlarda sorumluluk payının olduğu da unutulmamalıdır. Ve ülkemizin bugünkü acılı ve yaslı tablosu nedeniyle yarın İzmir Gündoğdu Meydanı’nda düzenleyeceğimiz açık hava toplantısını ileri bir tarihe ertelediğimizi de herkese ilan ediyorum. Bu düşüncelerle, fikriyatı ve siyasi eğilimi ne olursa olsun, Ankara Tren Garı önünde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılara ise şifalar diliyorum."

Devlet Bahçeliden açıklama

Devlet Bahçeliden açıklama ANKARA TREN GARI KAVŞAĞINDA PATLAMA

Devlet Bahçeliden açıklama PATLAMANIN GERÇEKLEŞTİĞİ NOKTADA ‘EMEK, BARIŞ, DEMOKRASİ’ MİTİNGİ YAPILACAKTI

Devlet Bahçeliden açıklama ANKARA’DAKİ PATLAMADA CANLI BOMBA ŞÜPHESİ

Devlet Bahçeliden açıklama PATLAMADAN HEMEN ÖNCE BU PANKARTLARI AÇMIŞLARDI

Devlet Bahçeliden açıklama DEMİRTAŞ’IN TOPLANTI ÖNCESİ HDP İL BİNASI’NDA GÜVENLİK ARAMASI

Devlet Bahçeliden açıklama ANKARA’DAKİ PATLAMA DÜNYA BASININDA

Devlet Bahçeliden açıklama CHP’Lİ GÜRSEL TEKİN: YÜRÜYÜŞE CHP’Lİ VEKİLLER DE KATILACAKTI

Devlet Bahçeliden açıklama DİSK'TEN ÇAĞRI: ALANI BOŞALTIN

Devlet Bahçeliden açıklama HDP'Lİ SIRRI SÜREYYA ÖNDER: ANKARA'DA PATLAMAMIŞ BİR BOMBA TESPİT EDİLDİ

Devlet Bahçeliden açıklama CHP’Lİ ÇAM: İKİ PATLAMA OLDU, ÖNÜME BİLYE DÜŞTÜ

Devlet Bahçeliden açıklama TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ HEKİMLERİ YARALILAR İÇİN HASTANELERE ÇAĞIRDI

Devlet Bahçeliden açıklama KILIÇDAROĞLU’NUN PATLAMA SONRASI İLK AÇIKLAMA

Devlet Bahçeliden açıklama HÜRRİYET GAZETESİ OKUR TEMSİLCİSİ FARUK BİLDİRİCİ PATLAMA BÖLGESİNİ ANLATTI

Devlet Bahçeliden açıklama SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN PATLAMA AÇIKLAMASI

Devlet Bahçeliden açıklama CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE LİDERLER PROGRAMLARINI İPTAL ETTİ

Devlet Bahçeliden açıklama CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN PATLAMAYLA İLGİLİ İLK AÇIKLAMA

PUTİN’DEN ERDOĞAN’A TAZİYE MESAJI

Devlet Bahçeliden açıklama ÖMER ÇELİK’TEN ANKARA’DAKİ PATLAMAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Devlet Bahçeliden açıklama ABD, İNGİLTERE VE AB'DEN BOMBALI SALDIRIYA KINAMA

Devlet Bahçeliden açıklama BAŞSAVCI KODALAK HÜRRİYET’E AÇIKLADI: 47 ÖLÜ

Devlet Bahçeliden açıklama İŞ DÜNYASINDAN HAİN SALDIRIYA TEPKİ

Devlet Bahçeliden açıklama BAKAN EROĞLU: AYNI FİLMİ DİYARBAKIR’DA GÖRDÜK

Devlet Bahçeliden açıklama ÜÇ BAKAN OLAY YERİNDE

Devlet Bahçeliden açıklama ÜÇ BAKANDAN ANKARA’DAKİ PATLAMAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Devlet Bahçeliden açıklama İÇİŞLERİ BAKANI SELAMİ ALTINOK ‘İSTİFA’ SORUSUNA NE CEVAP VERDİ?

Devlet Bahçeliden açıklama ANKARA PATLAMASI YURDUN DÖRT BİR YANINDA PROTESTO EDİLDİ


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle