GeriGündem Dershaneler ve özel kurslar ne zaman açılacak? Dershanelerin açılacağı tarih belli mi?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dershaneler ve özel kurslar ne zaman açılacak? Dershanelerin açılacağı tarih belli mi?

Dershaneler ve özel kurslar ne zaman açılacak? Dershanelerin açılacağı tarih belli mi?

Koronavirüsü önemleri kapsamında okullarda eğitim öğretime ara verildi. Evden eğitim sistemi devam ederken, dershane, sürücü kursu ve özel kurslarda da eğitimlere ara veren vatandaşlar, dershanelerin açılacağı tarihi ve bu kapsamda resmi açıklamanın yapılıp yapılmadığını araştırıyor. Peki, dershaneler ve özel kurslar ne zaman açılacak? Dershanelerin açılacağı tarih belli mi? İşte, dershanelerin açılacağı tarihle ilgili ayrıntılı bilgiler.

Dershaneler ne zaman açılacak? sorusu, nisan ayının sonlarına doğru gelinirken, yanıtı araştırılan konulardan oldu. Koronavirüsü önlemleri kapsamında çok sayıda eğitim kurumunun kapatılmasının ardından dershanelerin açılacağı tarih son günlerde gündeme geldi. Peki, özel kurslar, dershaneler ve sürücü kurslarının açılacağı tarih belli mi? İşte, ayrıntılar...

Okulların açılacağı tarihle ilgili değerlendirme yapan Bakan Selçuk geçtiğimiz günlerde şunları söyledi;

"Bu konuda ne olursa biz ne zaman ne yaparız konusunda hazırlıklarımız var. (Telafi eğitimleri) Temmuz ve ağustosu çok düşünmüyoruz, çok planlamıyoruz. Bizim öncesinde ve sonrasındaki dönemlere ilişkin çalışmalarımız, daha baskın ama böyle bir kriz durumunda dünyanın yaptığı işler gibi biz de senaryo ve takvim neyi gösterirse ona göre düzenlememizi yapacağız. Yaz ayları için bir planlamamız açıkçası yok. (Eylül ve ekim) daha ağır basıyor ve onun öncesindeki dönem için çalışmalarımız var. Yani mayıs ve haziran ayları için planlamalarımız var ama temmuz ve ağustos ayı için çok fazla bir planlama üzerinde çalışmıyoruz."

Selçuk, bu konudaki sözlerine açıklık getirirken, telafi eğitimlerinin temmuz ve ağustos aylarında olmayacağını söyledi. ''Ama mayıs ve haziran üzerinde, eylül ve ekim üzerinde yoğun bir planlamamız, çalışmamız var. Bu çerçevede, Bilim Kurulu tavsiye ederse ve Türkiye'nin genel durumu müsait olursa elbette biz mayıs, haziran ayında okulu açarız." diyen Selçuk, mayıs ve haziranın devreden çıkması gibi bir şeyin şu an kesinlikle söz konusu olmadığını kaydetti.

DERSANELER NE ZAMAN AÇILACAK?

 Bu bilgiler doğrultusunda dershanelerin açılacağı tarih henüz belli değil.

Okulların açılacağı tarih belli olduğu zaman konuyla ilgili detayların gelmesi bekleniyor. Gelişmeleri haberlerimizde aktaracağız.

 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False