GeriGündem Derdiniz ve Çözümleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Derdiniz ve Çözümleri

Temizlensin

SEDİR Mahallesi 727-733. sokakların kesiştiği boş araziye çöp ve moloz dökülüyor. Yaklaşık bir yıldır aynı manzarayı seyrediyoruz. Belediye yetkililerine konuyla ilgili şikayetimizi ilettik. Burada temizlik yapılmasını istedik.

Bırakın temizliği çöp ve moloz yığınları gün geçtikçe daha da çoğalıyor. Evimizden izlediğimiz bu görüntüler hiç de hoş değil. Yetkililerden gereken temizlik çalışmasının yapılmasını istiyoruz.

Halil Özgür

Yetkili diyor ki

Muratpaşa Belediyesi yetkilileri, ‘‘Sedir mahallesi sakinlerinin şikayeti doğrultusunda gereken incelemeyi yapacağız’’ diye konuştu.

TÜKETİRKEN...

Giyim eşyası alıyorsanız

- Alışverişi daha önce planladığınız ihtiyaçlara göre organize edin, hiçbir zaman aceleye getirmeyin ve daima mağazaların rahat, tenha olduğu zamanları tercih edin. Ölçü ve beden yönünden kesin bilgilere salip değilseniz satın alacağınız giyim eşyasını mutlaka deneyin.

Alacağınız giyim eşyalarının kumaş cinsini, uygulanacak bakım ve temizlik yöntemlerini satın almadan önce mutlaka öğrenin. Bilgi verici etiketleri olan ürünleri tercih edin. Herhangi bir nedenle değiştirme söz konusu olduğunda kullanmak üzere mutlaka satış fişini alın ve saklayın.

Alışveriş sırasında bir sorunla karşılaşırsanız;

- Tüketici Hakem Heyetleri, Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü, tüketicinin korunmasına yönelik faaliyet gösteren dernek veya vakıflar ile Asliye Hukuk, Ticaret Mahkemeleri'ne başvurabilirsiniz.

Toz çilesinden kurtulamıyoruz

Sinan Mahallesi 1288. Sokak'ta çocuk parkı olarak ayrılan boş bir arazi var. Boş alan tamamen toprakla örtülü. Semtimizdeki çocuklar bu alanı futbol sahası olarak kullanıyor. Bunun yanı sıra yolunu kısaltmak isteyen sürücüler buradan geçiyor. Bu nedenle de toz yağmuru eksik olmuyor.

BALKONLARA ÇIKAMIYORUZ

Yaz ayları boyunca balkonlarımızda oturamadık. Kuruması için serdiğimiz çamaşırlarımız tekrar tekrar kirlendi. Kış mevsimi de farklı geçmiyor. Kapı-pencere açamaz durumdayız. Arazinin çocuk parkı olarak değerlendirilmesini istiyoruz.

Meral Erdem

Yetkili diyor ki

Muratpaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, ‘‘Vatandaşlarımızın talebi incelenecek. Konu park programı çerçevesinde değerlendirilecek. Sinan mahallesi Antalya’ya yakışacak temizliğe kavuşturulacak’’ diye konuştu.

Tel:(242) 243 15 55

False