GeriGündem Derdiniz ve çözümleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Derdiniz ve çözümleri

Abone Olgoogle-news

Hazırlayan: İlkay MANIŞ

Ulaşım işkencesi

Kent içi ulaşımda halk otobüslerini kullanıyorum. Ermenek Mahallesi Gümüş Sokak'tan iki saatte bir geçen otobüsler artık sefer yapmıyor. Bu nedenle ben ve birçok çevre sakini ciddi anlamda ulaşım problemi yaşıyoruz. Bizler için kabusa dönen bu sorunun çözümlenmesini bekliyoruz. Özellikle işyerine gitmek işkenceden farksız bir hal aldı. Önümüz kış mevsimi. Semt sakinlerini en çok düşündüren sorun da bu. Soğuk kış günlerinde ulaşım sorun daha büyüyecek. Belediye yetkililerinden ilgi bekliyoruz. Binnaz Yıldırım

Yetkili diyor ki

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘Söz konusu yerde ulaşımla ilgili bir düzenleme daha önce yapılmıştır. Gelen talepler doğrultusunda ulaşım sorunu, yeni düzenleme ile ortadan kaldırılacaktır’’ diye konuştu.

Çukur kapandı

BüyükŞehİr Belediyesi, köşemizde yayınlanan haber üzerine Gürsu Mahallesi 551. Sokak'ta açılan derin çukuru kapattı. Onarım çalışması yapılan sokakta bulunan çukurun çevresinde hiçbir güvenlik önlemi alınmamıştı.

Semt sakinleri, küçük çocukların ve yayaların düşme tehlikesi ile karşı karşıya kaldığını belirterek, ‘‘Belediyenin gereken çalışmayı yapmasıyla rahat bir nefes aldık. Sokağımızdaki diğer düzenlemelerin en kısa sürede tamamlanmasını istiyoruz’’ diye konuştu.

Çocuk parkının yapımı unutuldu

Antalya'nın gözde semtlerinden Yeşilbahçe Mahallesi'nde park için ayrılan bir alan bulunuyor. 1480 Sokak'taki arazinin içinde kum yığınları ve iki adet kale direğinden başka hiçbir şey yok. Dört yıldır belediyenin park inşaasına başlamasını bekliyoruz; ama nafile!

Yakın civarda çocuklarımızın oyun oynayacağı bir alan yok. Mesai saatimiz bitince onları daha uzak semtlerdeki parklara götürüyoruz. Belediyenin gereken çalışmayı yapmasıyla hem görsel kirlilik önlenecek hem çocuklarımız güzel bir parka kavuşacak.

Salim Öztürk

Yetkili diyor ki

Muratpaşa Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, ‘‘Buraya yapılacak çocuk parkı proje aşamasında, planı yapıldı. İlerleyen günlerde gereken çalışmalar yapılacak’’ dedi.

Asfalt ne zaman

Antalya'da nüfus yoğunluğu giderek artan Çağlayan Mahallesi'nde oturuyoruz. Semtimizdeki birçok sokak yaz sezonunda asfaltlandı. Fakat, 2037 Sokak'ta hiçbir çalışma yapılmadı.

TOZ İÇİNDE KALDIK

Sitelerin bulunduğu, yüzlerce insanın yaşadığı mahallemizde köy yolundan farksız bir sokaktayız. Çevremizde oteller ve pansiyonlar var. Bizler gibi turistler de toz içinde bir yaz geçirdi. Belediye yetkililerinden sokağımızın en kısa sürede asfaltlanmasını istiyoruz.

Hayriye Ayas

Yetkili diyor ki

Muratpaşa Belediyesi Fen İşleir Müdürlüğü yetkilileri, ‘‘Sokak sakinlerinin talebi, asfaltlama programı çerçevesinde değerlendirilecektir’’ dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle