GeriGündem Derdiniz ve çözümleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Derdiniz ve çözümleri

Abone Olgoogle-news

Kağıt üzerinde kalmasın

Konyaaltı

KONYAALTI Belediyesi kıyıda mangal yakmayı yasakladı. Kumları yağla rezil eden, denizi kirleten ve dumanıyla insanları rahatsız eden mangal yasağı kararına hepimiz sevindik. Ama, bu karar kağıt üzerinde kalmasın. Kurban Bayramı tatilini fırsat bilen birçok kişi, geçtiğimiz günlerde sahillere akın etti. Yine mangallar yakıldı, etrafı duman sardı.

Dikkatimizi çeken 12. ve 13. Plaj arasında mangal yakmanın yasak olduğunu duyuran tabelalar yerlerde sürünüyordu. Hiçbir belediye görevlisi tabelanın bu halini görmüyor. Sahilde mangal sorununa kesin çözüm getirilmesini, Emniyet Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa çalışılmasını öneriyoruz. Ferhat Topçu-Adem Kartal-Erdem Kurtoğlu

Yetkili diyor ki

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ‘‘Kıyıda mangal yakılmasının yasak olduğunu gösteren tabela fırtına nedeniyle devrilmiş olabilir. Konuyla ilgili gerekli çalışmayı yapacağız. Yakın zamanda sahil projesi kapsamında, sahilde mangal yakılması sorunu tamamen ortadan kalkacak’’ dedi.

Kiralık araç işgali

Gençlik Mahallesi

Gençlik Mahallesi'nde Antbirlik binası önünden geçen caddede yürümek imkansız. Burada faaliyet gösteren birçok Rent A Car firması, kiraladıkları araçları kaldırımlara park ediyor. Yayalar da cadde ortasında yürüyor.

Kaldırımları işgal ettikleri yetmiyormuş gibi, bu araçları sık sık yıkıyorlar. Yoldan geçenler de köpüklerden, sıçrayan sudan nasibini alıyor. Hem görüntü kirliliği hem çevre rezaleti yaşanıyor. Zabıta ise bu işgallere göz yumuyor. Yayalara ait olan alanların böyle işgal edilmesi doğru mu? Semt sakinleri

Yetkili diyor ki

Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Behzat Bilgiç, ‘‘Zabıta görevlilerimiz adı geçen sokakta gerekli incelemeyi yapacaklar. Esnaf konuyla ilgili olarak uyarılacak ’’ dedi.

Aylardır böyle

Fevzi Çakmak Caddesi

FEVZİ Çakmak Caddesi'nde özel bir bankanın yanındaki boş arazide bulunan boş elektrik direği görüntü kirliliğine neden oluyor. Elektrik iletme görevi olmayan, üzerinde tek tel parçası göremediğimiz bu eski direk ne işe yarıyor çok merak ediyoruz.

Bir tarafta Akdeniz'in en güzel manzarası diğer tarafta ise paslı direk dikkati çekiyor. Zaman zaman çevresinde çöp biriktirilen bu direğin yetkililerce en kısa zamanda kaldırılmasını istiyoruz.

Ümit Olgun

Yetkili diyor ki

TEDAŞ yetkilileri, ‘‘Ekiplerimiz vatandaşlarımızın şikayetçi olduğu boş elektrik direğini kaldıracaklar’’ dedi.

Tel: (242) 243 40 40

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle