Derdiniz ve çözümleri

Kamyon gürültüsü bezdirdi

100. Yıl Bulvarı

Bir süre önce, 100. Yıl Bulvarı'nın devamındaki yeni yola, geçici köprü yapıldı. Bu köprünün kamyonlar tarafından kullanılmasıyla, çektiğimiz gürültü işkencesi de başlamış oldu.

Gün boyu vızır vızır geçen kamyonların sayısı, geceyarısından sonra daha da artıyor. Gürültünün boyutunu tarif etmek imkansız. Tozu dumana katan onlarca kamyon, defalarca bu yolu arşınlıyor. Kapı-pencere kapatmak,

ne gürültüyü engelliyor, ne de toza mani oluyor. Bir turizm beldesinde yaşamak zorunda bırakıldığımız bu işkencenin son bulmasını istiyoruz.

Çevre sakinleri

Yetkili diyor ki

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ‘‘ Boğaçayı Deresi üzerine yapılan geçici yol, belediyenin sorumluluğunda değil. Boğaçayı İslah Projesi DSİ tarafından yürütülüyor. Vatandaşlarımızın güvenliğinin sağlanması için, yola, uyarıcı trafik levhaları konulması ve emniyet tedbiri alınması için DSİ 13. Bölge Müdürlüğü ve Kadıahmetoğulları firmasına yazı gönderdik’’

Sahile ağaç istiyoruz

Yetkili diyor ki

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ‘‘Sahil Projesi kapsamında gerekli düzenlemeler yapılacak. Sahil bandını ağaçlandırma ve bank montajı da bu proje dahilinde’’

Konyaaltı

Turizm merkezi dediğimiz, her yıl yüzlerce turistin ziyaret ettiği Konyaaltı Beldesi'nde yaşıyoruz. Belediye, geçtiğimiz sene, sahile ağaç dikileceği sözünü vermiş ve Ekim'de ağaçlandırma işlemin tamamlanacağı belirtmişti.

Ancak, o günden bu güne kadar, hiçbir çalışma yapılmadı. Sahil boyuna, emekli vatandaşların, gençlerin dinlenebileceği banklar monte edilmesini ve ağaçlandırma yapılmasını istiyoruz.

Bunun, hem Konyaaltı sakinleri hem burayı ziyarete gelenler için, güzel bir uygulama olacağını düşünüyoruz.

Metin Çizmeci Ali Çaycı

Boş direk kaldırılsın

Sanayi Mahallesi

Antalya'nın pekçok yerinde, hiçbir işlevi olmayan elektrik direkleri var. Sanayi Mahallesi'nde, yol kenarında da böyle bir direk mevcut.

Üzerinde tel bulunmayan, elektrik taşıma görevini yitiren beton direk, görüntü kirliliği oluşturuyor. Zaten kent merkezinde göz zevkini bozan pekçok çirkinlik var.

En işlek caddelerden, sokak aralarına kadar bu boş direkleri görmek mümkün. Bu çirkinliğin gözönünden kaldırılmasını istiyoruz. Melehat Çoban

Yetkili diyor ki

TEDAŞ yetkilileri ‘‘Adı geçen semtte, elektrik direğinin durumu hakkında gerekli incelemeyi yapacağız’’

Haberin Devamı

Tel: (242) 243 40 40

Haberle ilgili daha fazlası: