'Denize dökeriz' diyen CHP'li vekilin zor anları

Referandum çalışmaları kapsamında Beyşehir ilçesine giden CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'a, konuşma yapacağı kahvehaneye girişi esnasında Atatürk Anıtı önünde toplanan bir grup, ellerinde Türk bayrağı açıp "Denize dök hadi bizi" diyerek tepki gösterdi. Bu duruma, "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganları ve alkışlarla karşılık veren CHP'lilerle grup arasında gerginlik yaşandı.

Haberin Devamı

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, Referandum çalışmaları kapsamında Beyşehir ilçesine gitti. Araçtan inen Bozkurt'u kahvehaneye girişi esnasında Anıt alanında bekleyen bir grup protesto etti.

Bozkurt'a yuh çeken ve "Vatan hainisiniz, Hüsnü alçak" sözleriyle tepki gösteren grubun arasından yumurta ve yabancı cisimler atıldı. Bu duruma, "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganları ve alkışlarla karşılık veren CHP'lilerle grup arasında gerginlik yaşandı. Polis, caddede olağanüstü güvenlik önlemi aldı.
Bozkurt, kahvehanede yaptığı konuşmada, tepkiye neden olan "Denize dökeriz" sözlerine değindi. Kendisini herkesin tanıdığını belirten Bozkurt, şöyle konuştu: "Ben 20 yıl ordunun üniformasını giymiş, Kıbrıs harekatında 7 ay çadırda yatmış, bu memlekete 44 yıldır hekim olarak hizmet eden, iyi kötü bir tıbbi diploması alacak kadar zekası olan, söylediği her lafı da bilen bir adamım. Dediğim budur, dedim ki bu millet, aziz Türk milleti bu anayasadaki, bu tuzağı bilsin, yüzde 1'i bile evet demez ama olur ya bilmediğinden, bilinmediğinden evet çıkarsa, kimse heveslenmesin. Kim, bu tuzağı kuranlar, heveslenmesin, biz yine Samsun'a çıkarız, bak gene söylüyorum arkadaş, yine Samsun'a çıkarız, oradan Amasya'ya, Erzurum'a, Sivas'a, Ankara'ya geliriz, oradan hep beraber bütün millet, İnönü, Sakarya, Dumlupınar, İzmir'e kadar ulan sizi de sizin de yedi göbek sülalenizi de bütün emperyalistleri denize dökeriz. Söylüyorum, benim sözüm, bu tuzağı, bu anayasanın içine koyan  ve ülkemi bölmek  isteyen  emperyalistlere  ve onlara...  Çeşitli Türkiye üzerine oyunlar oynayarak, terör örgütleriyle  bu ülkeyi yıkmak isteyen hainleredir,  kimsenin üzerine alınacağı hiçbir laf yoktur, evet  diyenler bizim yurttaşımızdır, hayır diyenler bizim yurttaşımızdır, ama bu anayasanın  verdiği yetkiyle bu ülkeyi bölmek isteyenler bu ülkeyi Suriye'ye, bu ülkeyi Irak'a, bu ülkeyi Libya'ya,  bu ülkeyi Mısır'a, bu ülkeyi Afganistan'a döndürmek isteyenleri unutmasınlar, biz Mustafa Kemal'in askerleriyiz  derken hamaset yapmıyoruz."

Haberin Devamı

Bozkurt'a konuşmasının ardından kahvehane çıkışında da tepki gösterildi. Bozkurt, polisin oluşturduğu güvenlik koridoru içerisinde aracına binerek ilçe merkezinden ayrıldı.

Haberle ilgili daha fazlası: