GeriGündem Demirtaş, Öcalan'ın mesajını okudu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Demirtaş, Öcalan'ın mesajını okudu

Demirtaş, Öcalan'ın mesajını okudu
refid:22842690 ilişkili resim dosyası

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın “Silah meselesini de hızla ve zaman kaybetmeden bir tek can dahi yitirilmeden çözmek istiyorum. Bütün bunların pratikleşmesi için yüce bir iradeyi temsil eden parlamentonun ve siyasi partilerin sunacağı desteği çok değerli buluyorum” dediğini bildirdi.

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ve İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile İmralı Adası'ndan dönen Demirtaş, Ataköy Marina'da basın mensuplarına açıklama yaptı.

ATAKÖY İSKELESİNDE AÇIKLAMA / FOTO GALERİ

DEMİRTAŞ'IN AÇIKLAMALARI / WEB TV


“Bugün İmralı Adası'nda sayın Öcalan ile önemli toplantılarımızdan birini daha gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu toplantımızın da öncelikle hayırlı gelişmelere vesile olmasını yürekten temenni ediyoruz. Sayın Öcalan'ın basına ve kamuoyuna kısa bir mesajı var, şimdi onu paylaşmak istiyorum. Öncelikle kendisi tüm Türkiye toplumuna ve basın mensuplarına selam ve saygılarını iletiyor” diyen Demirtaş, terör örgütü elebaşı Öcalan'a ait olduğunu belirttiği notu, basın mensuplarına okudu. Notta, şu ifadelere yer verildi:

“Mevcut Çözüm Süreci olumlu anlamda ilerleyerek devam ediyor. Hedefimiz tüm Türkiye'nin demokratikleşmesidir. Çabalarımız da bunun içindir. Bu amaca hizmet edecek çerçevede 21 Mart Nevroz kutlamasında bir çağrı yapmak üzere hazırlıklarımı sürdürüyorum. Hazırlayacağım bildiri, tarihi nitelikte bir çağrı olacaktır. Bu çağrı, çözümün askeri ve siyasi bütün ayaklarına dair doyurucu bilgiler içeriyor olacaktır. Silah meselesini de hızla ve zaman kaybetmeden bir tek can dahi yitirilmeden çözmek istiyorum. Bütün bunların pratikleşmesi için yüce bir iradeyi temsil eden parlamentonun ve siyasi partilerin sunacağı desteği çok değerli buluyorum. Geri çekilmenin hızla gerçekleşmesi ve barışın kalıcı hale gelmesi için ümit ediyorum ki parlamento da aynı hızla üzerine düşen tarihi misyonun gereğini yapacaktır. Süreç ilerledikçe kamuoyunu, kendi adıma daha detaylı şekilde bilgilendirmeyi umuyor herkese bir kez daha selam ve sevgilerimi iletiyorum.”

Mesajın bundan ibaret olduğunu kaydeden Demirtaş ve beraberindekiler, basın mensuplarının sorularını cevaplamadan ayrıldı.


 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False