GeriGündem Defne son yolculuğuna uğurlandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Defne son yolculuğuna uğurlandı

Defne son yolculuğuna uğurlandı
refid:16926108-spot ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

32 yaşında ölen ünlü sunucu Defne Joy Foster son yolculuğuna uğurlandı.

DEFNE SON YOLCULUĞUNA BÖYLE UĞURLANDI - FOTO GALERİ

DEFNE GÖZYAŞLARIYLA UĞURLANDI  - WEB TV 

EŞİ BÖYLE VEDA ETTİ / WEB TV 

Foster'ın cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki gasilhaneden alınarak Zincirlikuyu Camii'ne getirildi. Burada kılınan cenaze namazının ardından Foster'ın cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki aile kabristanına defnedildi.

KIZINI SON KEZ GÖRDÜ  

Sabah saatlerinde anne Hatice Foster kızının Nişantaşı'ndaki evinden güçlükle çıktı. Arkadaşları ve ambulans görevlisi tarafından kucaklanan Hatice Foster ambulansla kızının cenazesinin bulunduğu Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki gasilhaneye getirildi. Burada görevlilerin ve arkadaşlarının yardımıyla ambulanstan inen Hatice Foster, gasilhaneye girerek kızı Defne'yi son kez gördü. Gasilhane çıkışında anne Hatice Foster'in ağzından " Sabır yarabbim " kelimeleri yükseldi. Anne Foster yine ambulansa bindirildi.

Annesinin camiye geçmesinden sonra, Defne Joy Foster'in cenazesi gasilhaneden çıkarılarak cenaze aracına konuldu. Cenaze daha sonra Zincirlikuyu Camii'ne getirildi.

EŞİ UZUN SÜRE TABUTUNA DOKUNDU

Cami avlusuna getirilen eşinin cenazesinin başından bir an olsun ayrılmayan İlker Yasin Solmaz'a arkadaşları destek oldu. Solmaz eşinin tabutu başında dikilmeye daha fazla dayanamayarak cami içine götürüldü. Zincirlikuyu Camii'ndeki cenaze namazına Defne Joy'un "Sihirli Annem" dizisinden rol arkadaşı İnci Türkay, şarkıcı Emrah, Yok Böyle Dans yarışmasından arkadaşları Nilgün Belgün, Metin Arolat, Pascal Nouma, Azra Akın, Eda Taşpınar, Bora Kozanoğlu, Sibel Arna, sunucu Saba Tümer, program yapımcısı Acun Ilıcalı, yarışmadaki dans partneri Rick Rose, yarışmadaki yabancı dansçılar, Çağla Şıkel - Emre Altuğ, şarkıcı Bengü, Şişli Belediye Başkanı mustafa sarıgül ve Defne Joy Foster'ın sevenleri katıldı.

Defne Joy Foster'ın arkadaşı İnci Türkay, "Çok üzgünüm. Ne söyleyebilirim ki ? Hepimizin başı sağolsun. Nur içinde yatsın. Allah geride kalanlara sabır versin. Herşeyde önce bir anne. Can için çok üzülüyoruz " diye konuştu.

Dans yarışmasından arkadaşı tiyatro oyuncusu Nilgün Belgün ise, "Bugün konuşacak halde değilim. En kötü günüm sanıyordum bugün asıl en kötü günüm. Çok gençti. Başımızı sağolsun " dedi.

Şarkıcı Emrah da, " Sadece Defne'yi çok sevdiğimi söylemek istiyorum; onu çok özleyeceğimizi söylemek istiyorum. Nur içinde yatsın. Allah rahmet eylesin . Defne çok ani çok zamansız öldü. Ama kader böyle " şeklinde konuştu.

ACUN ILICALI'DAN SON GÖREV

Bu arada Defne'nin dayısı Nejat Nayman, yeğeninin tabutunun yanına geldiğinde oldukça bitkindi. Nayman, yeğeninin tabutuna

"Dayıcığım. Ah benim dürüst çocuğum. Ah benim güzel kızım. Ah sen bizi nasıl bıraktın ? " diyerek sarıldı.

" Yok Böyle Dans Yarışması" nın yapımcı ve sunucusu Acun Ilıcalı'nın son derece üzgün olduğu gözlenirken, Ilıcalı taziyelerini Defne Joy Foster'ın dayısı Nejat Nayman'a iletti. Defne Joy Foster'ın annesi Hatice Foster, ayakta durmakta güçlük çektiği için sandalye ile kızının tabutunun yanına getirildi.

Defne Joy Foster'ın cenaze namazının kılınması sırasında eşi İlker Yasin Solmaz eşinin tabutuna son kez dokundu. Oldukça bitkin olduğu gözlenen Solmaz başını eşinin tabutuna yasladı ve öptü. Defne Joy Foster'ın tabutu öğle namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra omuzlara alındı. Acun Ilıcalı, tabutu ilk omuzlayanlardan oldu. Defne Joy'un cenazesi daha sonra Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki aile kabristanına doğru yola çıkarıldı. Mezar yerine kadar omuzlarda taşınan cenaze aile kabristanına getirilerek burada defnedildi. <ımg> <ımg><ımg> <ımg>

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle