GeriGündem Dayakçı enişteye 7 kurşun
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dayakçı enişteye 7 kurşun

Abone Olgoogle-news

Tülay Akman'ın, alkolik kocasının dayaklarından bıkıp kaçması faciayla noktalandı. Tekstilci ağabey, kız kardeşi Tülay'ın yaşamını cehenneme çeviren eniştesini 7 kurşunla sokak ortasında öldürdü.

Birbirilerine áşık olduklarında, Tülay 14, Efkan 19 yaşındaydı. Efkan, her gün okulunun önünde dört gözle bekliyordu Tülay'ı. Bir süre sonra yaptıkları kaçamaklar yetmez olmuş, áşıklar küçük olan yaşlarını düşünmeden evlenmeye karar vermişlerdi. Erken evliliğe aileleri karşı çıkınca, çareyi kaçmakta buldular. Ailelerinin, 'Geri dönün, söz evlendireceğiz' vaatlerine fazla direnemediler.

İçki içmeye başladı

1988 yılının Aralık ayında nikáh masasına oturdular. Kızları Gamze doğdu, evliliğin ertesi yılında. Zaman zaman taksilerde şoförlük yapan Efkan Akman, sürekli bir iş bulamıyordu. Parasızlık yüzünden evlilikleri çatırdamaya başladı. Evde huzur kalmamış, Efkan da içki içmeye başlamıştı. Eve her gece içkili gelen Efkan'ın eli dayağa alıştı.

İşkenceye dayanamadı

Artık Tülay için bu evlilik çekilmez hale gelmişti. Evde sürekli kavgalarına şahit olan kızı Gamze'yi, yaşadıklarından etkilenmemesi için babaannesinin yanına gönderdi önce. Kızını kurtardıktan sonra, daha fazla dayanamayıp evi terk etti. Mahkemeye başvurup başanma davası açan Tülay, alkolik kocasının tehditleri üzerine davadan vazgeçip evine döndü. İki kez daha evi terk etti, ama yine tehditler onu yıldırdı ve geri döndü. Canına tak eden ve bu işkenceden kurtulmak isteyen Tülay, izini tamamen kaybettirmek istedi. Çareyi de Küçükçekmece Belediyesi' ne ait sığınma evine yerleşmekte buldu. Karısının izini bulamayan alkolik koca, tehditlerini bu kez de Tülay'ın ailesine yöneltti. Sürekli telefon açıp, yerini söylemeleri için baskı yapıyordu. Bu ısrarlı telefonlar-dan bunalan Tülay'ın ailesi de, bitme-sini istiyorlardı bu evliliğin. Kızlarına zarar vermesinden korktukları için de yerini söylemiyorlardı. Efkan, bu kez Tülay'ın tekstilci ağabeyi Şahin Deniz'i sıkıştırmaya başladı. Geçtiğimiz 22 Ocak akşamı yeğenini de yanına alıp taksiyle Şahin'in evinin bulunduğu Harbiye'deki sokağa geldi.

Dehşete kapıldı

Efkan'ın tek ümidi Şahin'di. Onu mut-laka konuşturmak istiyordu. Arabaya binmekte tereddüt eden Şahin'i kolun-dan çekerek hızla içeri aldı. Şahin, inat ediyor, bir türlü söylemiyordu kardeşinin yerini. Efkan, sinirden kendini kaybetmek üzereydi. Çaresizlik içinde tehditler yağdırıyor, küfürler ediyordu. Şahin, ansızın ok gibi fırladı arabadan. Arkasından çıkan Efkan, üzerine yağan kurşunlarla yere yığılıp kaldı. Efkan'ın tehditlerinden dehşete kapılan ve kendisini öldürmesinden korkan Şahin, eniştesine tam 7 kurşun sıkmıştı. Öldürdüğü kişi kız kardeşinin kocası ve yeğeninin de babasıydı. İki erkek çocuk babası Şahin, ne yaptığını bilemeden elindeki tabancayla olduğu yerde kala-kaldı.

Ekmek bayat diye beni döverdi

10 yıllık evliliği kanlı biten Tülay ise şimdi ağabeyini kurtarmanın yollarını arıyor. Tülay, ‘‘Eşim tutarsız ve dengesiz bir insandı. Beni, çocuğu ağlatmam, ya da bayat ekmek almam gibi basit sorunlar yüzünden bile döverdi’’ diye konuştu. Efkan'ın bir keresinde bacağına bıçak sapladığını da belirten genç kadın, ‘‘Bana ettiği işkenceler yetmiyormuş gibi bir de kızımız Gamze'yi döverdi’’ dedi. Açtığı boşanma davasının dilekçesinde ilginç iddialarda bulunan ve Efkan'ın kendisini 14 yaşındayken zorla kaçırdığını söyleyen Tülay, eşinin ayrıca oto hırsızlığı, taksi gaspı, yankesicilik gibi kanunsuz işlerle uğraştığını ve uyuşturucu kullandığını iddia etmişti.False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle