GeriGündem Davutoğlu Ankara saldırısı hakkında konuştu: 10 kişi daha gözaltına alındı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Davutoğlu Ankara saldırısı hakkında konuştu: 10 kişi daha gözaltına alındı

Davutoğlu Ankara saldırısı hakkında konuştu: 10 kişi daha gözaltına alındı
refid:30318966-spot ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Başbakan Ahmet Davutoğlu Ankara’daki terör saldırısıyla ilgili olarak dün gözaltına alınan 2 kişinin ardından 10 kişinin daha gözaltına alındığını duyurdu. Davutoğlu ayrıca, Avrupa ülkelerinin Türkiye'ye vizeyi kaldırmadan geri kabul anlaşmasının uygulanmayacağını söyledi.

İşte TGRT Haber kanalının canlı yayınına katılan Davutoğlu’nun sözlerinden satır başları:

Dün akşam da ifade ettim bu tür konularda çok dikkatli adımlar atmak ve olayın arkasındaki aktörlere kadar uzanan bir soruşturma yürütmek gerekiyor.

İlk iz olarak DEAŞ faktörü itibariyle olağan şüpheli itibarıyla üzerinde durulan bir örgüt olarak ilişkiler ağını ortaya çıkarmaya başladık. Sadece intihar bombacılarının kimliği değil kimlerle iş birliği yaptıkları.

İkinci iz olarak Tweet hesapları üzerinden. Burada da bombalama öncesinde bazı aktörlerin ön hazırlık olarak yürüttükleri çalışmalar var. Burada da önemli bir noktaya gelindi.

Dün ve bugün bu iki izi sürerek 10 ek tutuklama yapıldı. 10 gözaltı daha var. Soruşturmalar derinleştirilerek devam ediyor.

Gözaltına PKK’lı olanlar da var DEAŞ iltisaklı olanlar da var.

PKK ve DEAŞ Haseke’de bir toplantıda ÖSO’ya karşı ortak bir anlaşma yaptılar. Orada o günlerde Irak’ta DEAŞ’ın K.Irak’da PKK’nın Türkiye’ye yönelik saldırı planladıklarını biliyoruz.

NYT’NİN NE KEDERDE NE ZAFERDE BİRLEŞEMEYEN ÜLKE YORUMU

Bu yabancı bir gözlemcinin ifadesi ama maalesef doğru bir gözlem. O kadar üzülüyorum ki. Biz Dağlıca saldırısı olduğunda Hollanda’yı 3-0 yendiğimizde stattaydım haberi alınca terk ettim.
Ertesi gün Dağlıca’ya ağlayacaklarına bizi eleştirdiler. Hollanda zaferine sevineceklerine bizi eleştirdiler. Şimdi de öyle bir tablo ortaya çıkıyor ki maalesef kederde ve sevinçte bir araya gelemeyen bir tablo.

"DEMİRTAŞ 'HATA ETTİM' DERSE..."

Şu anda yine çağrıda bulunuyorum. Madem Demirtaş şeyden geri çekiyor o suçlamasını çıksın bunu daha açık ifadelerle söylesin.
Ben hiç kimseyle görüşme kapısını kapatmadım ki hiçbir zaman…
‘Hata ettim derse’ düşünürüm tabi neden olmasın.
Ülkenin Başbakanına ‘katilsin’ diyen biriyle görüşme zemini olabilir mi?
Tekrar çağrıda bulunuyorum bütün siyasi liderlere.. Tamam dördümüz bir araya gelelim. Ancak Demirtaş’ın kendi tutumunu açıklığa kavuşturması gerekiyor. Bir katille oturamaz eğer böyle bir iddia şeyse…

SCHENGEN AÇIKLAMASI

Kesinlikle Schengen konusunda adım atılmadan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize olmadan Avrupa’ya seyahat hakkı tanınmadan geri kabul anlaşmasını imzalamayız. Bunu Suriye krizi daha olmadan söyledik.

Ve şimdi bu anlamda da Schengen sistemine dahil olmakla geri kabul birlikte olacak.

MİLLİ MAÇ YORUMU

Konya mübarek bir beldedir. Gelene ikramda bulunur. Bizimkilere galibiyet ikramında, Hollanda ve İzlandalılara da gol ikramında bulundular.
Gerçekten çok mutlu etti bizi milli takım. Ankara’daki bombalama nedeniyle bu mutluluğu yaşayamadık yoksa Konya’da olacaktım.
Fatih Hoca ile çek maçından sonra konuştuğumuzda Konya’da görüşürüz filan demişti ama nasip olmadı. Bu anlamda milli takımımıza bir teşekkür borcumuz var.

False