GeriGündem Dakikalar içinde bu hale geldi! Hastaneyi su bastı, vapur iskelesinde çatı uçtu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dakikalar içinde bu hale geldi! Hastaneyi su bastı, vapur iskelesinde çatı uçtu

İzmir'de, dakikalar içerisinde etkili olan sağanak yağış yolları adeta göle çevirdi. Bornova ilçesindeki Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ni ve bazı evleri su bastı. Kemalpaşa ilçesinde bazı araçlar, alt geçitte biriken suda kaldı. Bazı sürücüler, araçlarının içinde yardım beklerken, bazıları da araçlarının üzerine çıkarak, yükselen sudan korunmaya çalıştı.

İzmir'de, günlerdir beklenen fırtınanın yön değişmesinin ardından etkili olan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Özellikle Bornova ile Buca'da, sağanak nedeniyle cadde ve yollar göle döndü. Araçlarıyla yollarda kalanlar, tıkanan rögarları kendileri açmaya çalıştı. Kısa sürede su baskınlarına neden olan yağmurdan korunmak isteyenler, otobüs duraklarına ve caddelerdeki iş yerlerine sığındı.

Meteoroloji 2'nci Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi'nce yağışların yarın sabahtan itibaren etkisini yitireceği bildirildi.

Dakikalar içinde bu hale geldi Hastaneyi su bastı, vapur iskelesinde çatı uçtu

HASTANEYİ SU BASTI

Sabah saatlerinde etkili olan sağanakta, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin Ortopedi Bölümü’nü su bastı. Suyun tahliyesi için dışarı çıkarılan hastalar, sedye ve tekerlekli sandalyede bekledi. Suyun girişinin engellenmesi için giriş kapısına kum torbaları konuldu. Temizlik görevlileri ise ellerinde süpürgelerle suyu tahliye etti. Temizlik sırasında hastaların, hasta yakınlarının ve personelin kayıp düşmesini engellemek amacıyla yerlere ’Kaygan zemin’ yazılı uyarı işaretleri konuldu. Su tahliye edildikten sonra hasta ve hasta yakınları, içeri alındı.

VAPUR İSKELESİ’NDE ÇATI ÇÖKTÜ

Öte yandan Karşıyaka ilçesinde, şiddetli rüzgar ve yağmur nedeniyle Bostanlı Vapur İskelesi’nin Alsancak- Pasaport girişi bölümünde tavanın bir kısmı çöktü. Tavandan düşen parçalar, vapur bekleyen yolcuların paniklemesine yol açarken, yaralanan olmadı.

ARAÇLARINDA MAHSUR KALDILAR

Kemalpaşa ilçesinde bazı araçlar, alt geçitte biriken suda kaldı. Bazı sürücüler, araçlarının içinde yardım beklerken, bazıları da araçlarının üzerine çıkarak, yükselen sudan korunmaya çalıştı. Sürücülerden birinin köprüden alt geçide atılan halatla kurtulmaya çalışması, dikkat çekti. Halatla yukarı tırmanmaya çalışan sürücü, birkaç kez denemesine rağmen başarısız oldu. Alt geçitte kalan sürücüler ve araçları, suyun tahliye edilmesinin ardından çıkarılırken, araçlarda büyük hasar meydana geldi.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ni su bastı
False